Yüzüklerin Efendisi NFT Oluyor: İşte Bilinenler!

Son yılların en tartışmalı yatırım araçları arasında yer alan kripto para dünyasının temellerini oluşturan blok zinciri teknolojisinin 2021 yılındaki trendlerinin başında NFT‘ler geliyordu. “Değiştirilemez token” olarak da bilinen NFT’ler, şimdilerdeyse eski popülaritelerini yitirmiş durumdalar. Hatta yapılan son araştırmalar, NFT satışlarının 2022 yılının başından beri yüzde 97 azaldığını gözler önüne serdi. 

Ancak yaşanan yeni bir gelişme, NFT dünyasının bazı sektörlerde hala dikkat çektiğini düşündürüyor. Zira dünyanın en büyük yayıncı ve yapımcıları arasında yer alan Warner Bros. Discovery hem blok zinciri meraklılarını hem de Yüzüklerin Efendisi hayranlarını heyecanlandıracak bir işe imza atacağını açıkladı. 

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği’nin NFT koleksiyonu geliyor!

Yapılan açıklamalara göre Yüzüklerin Efendisi serisinin ilk filmi olan Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği, özel bir NFT koleksiyonu haline getirilecek. Filmin 4K çözünürlükteki bir kopyasıyla birlikte sahne arkası görüntüleri, filmden fotoğraf ve video kesitleri ile Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği’nden esinlenilerek oluşturulmuş özel içerikler de bu NFT koleksiyonunun bir parçası olacak.

Warner Bros. Discovery, NFT projesi için web3 ve NFT’ler üzerinde çalışan bir şirket olan Eluvio ile iş birliği yaptı. Bu iş birliği ile dünyada ilk kez Warner Bros. Discovery kadar büyük bir yapımcı şirket, NFT sektörüne resmen girmiş olacak. NFT’lerin ne kadar ilgi göreceği, önümüzdeki günlerde daha net anlaşılacak.

Yorum yapın