YouTube, Takma Ad Özelliğini Duyurdu

YouTube, Handles adını verdiği bir takma ad özelliğini hayata geçirdiğini açıkladı. Bu hareketin platformun topluluk yönlerini güçlendirmenin yanı sıra içerik oluşturucunun veya kanalın genel kimliğini geliştirmeyi sağlaması hedefleniyor.

Kanal adlarıyla karşılaştırıldığında, takma adların her kanal için gerçekten benzersiz olduğu ve böylece içerik oluşturucuların YouTube’da farklı varlıklarını ve markalarını daha da geliştirebileceği ifade ediliyor. Bunlar kanal sayfalarında ve Shorts’ta belirgin bir şekilde görünecekler.

Tanımlama ve markalamanın yanı sıra takma adlar ayrıca yorumlarda, topluluk gönderilerinde ve video açıklamalarında daha basit ve daha hızlı bir şekilde bahsetmeye olanak tanıyacak. Örneğin içerik oluşturucular, yorumlardaki bir sözde veya yakın tarihli bir ortak çalışmanın başlığında etiketlenerek görünürlüklerini artırabilir ve bu yeni kitlelere ulaşmalarına yardımcı olabilir.

Kullanılabilirlik söz konusu olduğunda, içerik oluşturucular bir takma ad seçtiklerinde önümüzdeki ay boyunca bilgilendirilecek. Halihazırda kişiselleştirilmiş URL’leri olan kanalların takma adları otomatik olarak varsayılan haline gelecek.

Yorum yapın