Xiaomi uğursuzluk korkusuyla Xiaomi 13 serisini iptal mi etti?

Akıllı telefon dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Xiaomi, yakın zamanda yeni amiral gemisi serisi Xiaami 13’ü resmen tanıtacak. Bugüne kadar gelen sızıntılarda söz konusu bilgimizi destekliyor. Ancak dün akşam saatlerinde ortay atılan bir iddia, teknoloji dünyasının gündemine bomba gibi düştü.

Xiaomi’ye yakınlığıyla bilinen bir internet sitesi tarafından haberleştirilen iddiaya göre Çinli teknoloji devi yakın zamanda tanıtmayı planladığı yeni serisinde 13 isimlendirmesini es geçerek 14’ü kullanacak. Bu iddianın temelinde ise tamamen Çin kültüründeki inançlar yatıyor.

Xiaomi uğursuzluk korkusuyla Xiaomi 13 serisini iptal mi etti?

Bilindiği üzere 13 sayısı uğursuzluğun bir sembolü olarak kabul ediliyor. Ancak Çin’de bu durum dünyanın geri kalan bölgesinden çok daha ileri seviyede. Yani Çin halkı 13 sayısının uğursuzluğu konusunda fazlasıyla ikna olmuş durumda. Bu nedenle Xiaomi 13 serisine donanım ve tasarım olarak fazlasıyla güvenen Çinli şirket, batıl inançlar yüzünden sınıfta kalmak istemiyor.

Eğer bu iddialar doğruysa ki hem kaynağın hem de iddiaların içeriğinin tutarlı olması bu durumun gerçek olabileceğini gösteriyor, yeni Xiaomi serisi Xiaomi 14 olarak piyasaya sürülecektir. Peki bu durum telefonun genel satış performansı konusunda herhangi bir olumlu / olumsuz etki oluşturur mu? Uzmanların görüşü ise bu isim değişikliğin satışlar üzerinde herhangi bir etki bırakmayacağı yönünde.

Yorum yapın