WhatsApp’tan mesajlaşmayı ikinci plana atacak yeni özellik

WhatsApp, ilk olarak anlık mesajlaşma uygulaması olarak ortaya çıktı. Platform, bir süre sonra gelişti arama, görüntülü konuşma gibi fonksiyonlar da eklendi. Anlık haberleşme uygulaması şu anda da en çok mesajlaşmak için kullanılıyor. Fakat WABetaInfo’nun bugun paylaştığı blog yazısında WhatsApp bir arama kısayolu üzerinde çalışıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, mesajlaşmayı ikinci plana atabilir.

WhatsApp için arama kısayolu, telefonun ana ekranına eklenebilecek

WABetaInfo’nun 2 Şubat tarihli paylaştığı blog yazısına göre Android 2.23.2.15 Beta sürümünde yeni bir özellik göründü. Yeni özelliğe göre rehberde yer alan bir WhatsApp kullanıcısına sadece dokunarak arama kısayolu oluşturmak mümkün olacak.

WhatsApp kullanıcıları, arama kısayolu oluşturduktan sonra otomatik olarak uygulama tarafından cihazın ana ekranına eklenecek. WABetaInfo, bu özelliğin kullanıcıların zaman kazanmasına ve daha pratik olması için geliştirildiğini açıklıyor. Bu özelliğin benzeri, akıllı telefonların tamamında Favoriler ya da Hızlı Arama gibi başlıklar altında yer alıyor.

Fakat WhatsApp üzerinden yapılan bir arama için bu tarzda bir fonksiyon bulunmuyordu. Ama insanlar artık internetin olduğu her alanda özellikle de görüntülü konuşmak için büyük oranda bu uygulamayı tercih ediyor. Yenilik, şu anda test aşamasında, kararlı sürüme ne zaman geleceği ise şimdilik belli değil.

Anlık haberleşme platformu, ek olarak gruplar için de iki yeni özellik test ediyor. Bu özelliklere göre WhatsApp yöneticileri, grup açıklaması 512 karakterden 2048 karaktere kadar artarken grup konusu ise 25 karakterden 100 karaktere artıyor. Bu sayede kullanıcılar, daha detaylı ve özgür bir şekilde metin hazırlayabilecek.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp için arama kısayolu özelliğini nasıl buldunuz ve beklentileriniz neler? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Yorum yapın