Valve’den Half-Life 3 bekleyenlere kötü haber

Half-Life, oyun dünyasında çok az yapıma nasip olabilecek üne sahip bir oyundur. Bugüne kadar milyonlarca oyuncunun deneyimlediği ve hala ilginç bir şekilde internet kafeler veya kurulan ağlar vasıtasıyla bir o kadar kişinin de birbiriyle oynamaya devam ettiği bu oyun, aslında uzun zamandır eski günlerinin ekmeğini yiyor.

Nitekim serinin ilk oyunu 1998 yılında çıkarken, ikinci macera içinse 6 sene beklemek zorunda kalmış ve ancak 2004 yılına gelindiğinde Half-Life 2 ile tanışabilmiştik. İşte o gün bugündür üçüncü bir oyunu bekleyen oyunseverler Valve’den gelecek güzel bir habere odaklanmışken, şirketin geçtiğimiz günlerde yeni bir oyun üzerinde çalıştığı haberi heyecan yaratmıştı.

Valve’den Half-Life 3 bekleyenlere kötü haber

Bununla birlikte bugün itibariyle artık kesin olarak biliyoruz ki Valve’nin üzerinde çalıştığı oyun Half-Life 3 değil çünkü oyunun adı ortaya çıktı: Neon Prime. Kısa bir süre önce telaffuz edilmeye başlanılan bu ismin yeni bir konsol mu, bir cihaz mı yoksa oyun mu olduğu anlaşılamamıştı. Ne var ki sabah saatlerinde gelen patent başvurusunda kullanılan ifadelerden, bu ismin yeni bir oyuna ait olduğu net bir şekilde anlaşılmış oldu.

Tabi şu an için Neon Prime’ın türü, hikayesi, içeriği vb. gibi konularak ilişkin herhangi bir bilgi bulunmuyor. Ancak bundan sonraki süreçte yeni oyuna ilişkin bilgiler yavaş yavaş sızdırılmaya başlanacaktır.

Yorum yapın