Twitter’ın en popüler kripto gönderileri o isim tarafından yazılmış!

Elon Musk’ın kripto para endüstrisi konusundaki coşkusu yeni bir şey değil, ancak yakın tarihli bir analiz, son birkaç yılda kriptodan bahseden en popüler tweet’lerin Tesla CEO’sunun kendisi tarafından yazıldığını buldu.

Twitter’ın en popüler kripto gönderileri o isim tarafından yazılmış!

Gerçekten de, kripto piyasası sosyal istihbarat platformu LunarCrush 11 Ekim’de yaptığı açıklamada, Twitter’da en sık paylaşılan ve son iki yılda en fazla etkileşime sahip kripto ile ilgili gönderilerin Elon Musk tarafından tweetlendiğini söyledi.

En iyi kripto sosyal paylaşımları. Kaynak: LunarCrush

Platforma göre, bu tweetler çoğunlukla Bitcoin ( BTC ) ve meme token Dogecoin ( DOGE ) ile ilgili olup, 24 Mart 2021 tarihli ve insanların Bitcoin ile bir Tesla arabası satın alabileceklerini açıkladığı gönderi de dahil.

Sıradaki viral tweet?

Elon Musk’ın Twitter’daki bir sonraki viral gönderisi olarak platform, bunun Dogecoin ile satın alınabileceğini tweetlediği “Burnt Hair” adlı ilk parfümüyle ilgili tweet olabileceğini öne sürdü:

Özellikle 100 dolara mal olan parfüm, BitPay ödeme işlemcisi ile yapılan işbirliği sayesinde Bitcoin ve Shiba Inu ( SHIB ) dahil olmak üzere diğer kripto varlıklarıyla da satın alınabiliyor.

Daha önce Musk’ın Dogecoin’den bahseden tweetleri, merkezi olmayan finans ( DeFi ) tokeninin fiyatını yükseltti, ancak basın zamanında, DOGE’deki parfüm destekleyici ödemelerle ilgili tweet’i henüz fiyatı üzerinde önemli bir etki yaratmadı.

CoinMarketCap verilerine göre, köpek meme jetonu gün içinde %1,07 ve önceki hafta %6,23 düşüşle 0,06 dolardan işlem görüyor.

Yorum yapın