Twitter’da sular durulmuyor: Şimdi de istifalarla gündeme geldi

Elon Musk’ın Twitter ile ilgili planlarının ne olduğu bir türlü anlaşılamıyor. Yaptığı açıklamalar ve aldığı kararlarla adeta Twitter’ı içten içe yıkan Elon Musk, eğer dünyanın en zengin insanı değil de lotoyla milyarder olmuş bir insan olsaydı, bu hareketleri için “patronluktan ne anlar, üç beş güne batar” yorumları yapabilirdi. Ancak karşımızdaki insan Elon Musk olunca, herhalde bildiği bir şey vardır demekten kendimizi alamıyoruz. Bununla birlikte her ne biliyorsa, yanılmasa iyi olur çünkü gidişat hiç iyi değil.

Geçtiğimiz günlerde çalışanlarına bir mail atan ve bundan sonra Twitter 2.0 olarak adlandırdığı çalışma döneminin başladığını duyuran ünlü milyarder, artık çalışma saatlerinin daha uzun ve daha yorucu olacağını bunu kabul edenlerin 17 Kasım’a kadar evet butonuna basması gerektiğini aksi halde 3 aylık maaşların tazminat olarak alınarak istifa edilebileceğini söyledi.

Twitter’da sular durulmuyor: Şimdi de istifalarla gündeme geldi

Bu mail üzerine yüzlerce Twitter çalışanının istifa ettiği konuşulurken, kalan Twitter çalışan sayısının ise bırakın yeni güncellemeleri, günlük faaliyetlerin devamı konusunda bile yetersiz kalabileceği konuşuluyor.

Tüm bu gelişmelerin üzerine Elon Musk’ın paylaştığı yukarıdaki görsel ise tartışmaların daha da alevlenmesine neden oldu. Durumu ya ciddiye almayan ya da mizahi yönle yaklaşarak içinde bulunduğu sıkıntıları hafifletmeye çalışan Elon Musk’ın bir sonraki hamlesinin ne olacağı ise büyük merak konusu oldu.

Yorum yapın