Twitter ve Elon Musk Arasında ‘İnceleme’ Gerilimi

Geçtiğimiz nisan ayında Twitter için 44 milyar dolarlık teklif sunan Elon Musk, haziran ayına kadar yaşanan kaosun ardından bu teklifini geri çekmişti. Elon Musk ve Twitter ikilisi mahkemelik olurken, geçtiğimiz günlerde bir sürpriz daha yaşanmış ve Musk, Twitter için aynı teklifi tekrar sunmuştu.

Tüm bunlar yaşanırken Twitter ve Musk, mahkemede kullanmak üzere delillerini de sunmaya başlamıştı. Elon Musk’ın Twitter’daki özel mesajları bazı planlarını dahi ortaya çıkarmışken, bugün yeni bir gelişme daha yaşandı.

Twitter, Elon Musk’ın inceleme altında olduğunu söyledi:

Twitter tarafından mahkemeye sunulan yeni bir belgeye göre Elon Musk, şu anda Twitter anlaşması nedeniyle federal yetkililer tarafından inceleme altında. Öte yandan Twitter tarafından sunulan belge, bu soruşturmanın tam gerekçesini ve soruşturmanın hangi federal otorite tarafından yürütüldüğünü detaylandırmıyordu.

Elon Musk’ın avukatı ise iddiayı tersine çevirdi:

Elon Musk’ın avukatı Alex Spiro, belgelerin gündeme gelmesiyle Reuters’a yaptığı açıklamada çarpıcı ifadelere yer verdi. Spiro, Twitter tarafından sunulan söz konusu belgenin ‘yanlış yönlendirme’ olduğunu belirtti ve soruşturma altında olan asıl tarafın Twitter yöneticileri olduğunu vurguladı. Twitter, Spiro’nun açıklaması hakkında yorum yapma teklifini geri çevirdi.

Yorum yapın