TURKOVAC randevuları açıldı! Nasıl alınır?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dünkü Bilim Kurulu toplantısının ardından kamera karşısına geçti. Bilim Kurulu üyeleriyle birlikte Ankara Şehir Hastanesinde hatırlatma dozunu TURKOVAC ile olan Koca, vatandaşların bugünden itibaren yerli aşı için randevu alabileceklerini söyledi.

Bakan’ın açıklamasının ardından gözler MHRS ve e-Nabız platformlarına çevrildi. Sağlık Bakanlığı, yerli inaktif Koronavirüs aşısı TURKOVAC için randevu alma ekranını kullanıma açtı. Hem Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ne hem de e-Nabız’a “TURKOVAC” seçeneği eklendi. Bizler de yerli aşı için nasıl randevu alabileceğinizi detaylı bir şekilde anlattık.

TURKOVAC aşısı için randevu nasıl alınır?

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) veya e-Nabız üzerinden TURKOVAC için randevu alabilirsiniz. Öncelikle (eğer yoksa) MHRS’nin internet sitesine girip T.C. Kimlik Numarası, Ad-Soyad ve Doğum Tarihi bilgilerinizle kendinize hesap oluşturmanız gerekiyor. Ek olarak kolaylık olması için “e-Devlet ile giriş yap” butonuyla da hızlıca MHRS sistemine kaydolabilirsiniz.

MHRS hesabınıza giriş yaptıktan sonra ekrandaki “Aşı Randevusu Al” butonuna tıklayın. Burada Biontech ve Sinovac’ın yanı sıra artık Turkovac seçeneğini de seçebilirsiniz.


MHRS’de TURKOVAC randevusu alınabiliyor.

TURKOVAC’ı seçtikten sonra aşıyı yaptırmak istediğiniz İl, İlçe, Klinik, Hastane ve Muayene Yeri gibi bilgileri de doldurun. Ardından randevu gününü ve saatini belirlemek üzere ‘Arama’ butonuna basın. MHRS uygun olan tüm randevu saatlerini sizin için bulacaktır. İstediğiniz saati seçtikten sonra ise randevuyu onaylayın.

Alternatif olarak Sağlık Bakanlığı’nın ALO 182 Çağrı Merkezi üzerinden veya e-Nabız sisteminden de TURKOVAC için randevu alabilirsiniz. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklaması için yerli aşı şu an için şehir hastanelerinde yaptırılabiliyor. Diğer devlet hastaneleri ve özel hastanelerde uygulanıp uygulanmayacağına ilişkin detaylı bir duyuru yapılması bekleniyor.

Yorum yapın