TÜRKİYE ŞİŞE VE CAM FABRİKALARI A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)

TÜRKİYE ŞİŞE VE CAM FABRİKALARI A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler []
İlgili Fonlar []
Türkçe
Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

         Yönetim Kurulu’muzca, mevcut durumda Denmar Holdings LLC şirketinin %100 sahipliğindeki Denmar US LLC şirketine, Şişecam Chemicals USA tarafından, sermaye artırımı yöntemiyle ve 12 Milyon ABD Doları karşılığında %50 oranında ortak olunması, bu suretle Ciner Grubu’nun Stockton Liman İşletmesi Projesine %50 oranında iştirak edilmesi kararı alınmıştır.
Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde gerçekleştirilecek Stockton Liman yatırımı Şirketimiz’in farklı coğrafyalarda büyüme, operasyonel sürekliliğinin desteklenmesi yoluyla yüksek verimliliğe ulaşılması, tedarik zinciri ihtiyaçlarının güvence altına alınarak değer üreten yatırımların devam ettirilmesi hedefleri doğrultusunda stratejik öneme sahiptir. Yurt içi ve yurt dışı yük dağıtım çözümleri sunan batı yakasında bir iç liman olan Stockton Limanı, tren nakliye şirketlerinin erişimine açık, yeterli depolama alanına sahip ve rekabetçi gücü yüksek bir liman olarak konumlanmaktadır.
2027 yılında devreye alınması planlanan Stockton Liman yatırımının 2029’da yıllık 5 Milyon ton ile tam kapasiteye ulaşması hedeflenmektedir. Stockton Liman İşletmesi Projesi kapasite ve zaman planı, Şirketimizin planlamalar doğrultusunda devam eden ABD doğal soda projesinin ihtiyaçları ve takvimiyle uyumludur.
Bu yatırım ile Şişecam’ın doğal soda külü yatırımı kapsamında ihracat operasyonlarına yönelik ihtiyaç duyulan lojistik altyapının sağlanması, çoklu liman stratejisi kapsamında tedarik zinciri operasyonlarının güvence altına alınması ve esnekliğin artırılması hedeflenmektedir. Liman yatırımının lojistik maliyetlerden tasarruf sağlayacağı da öngörülmektedir.
İlgili basın bültenini ekte kamuoyunun bilgisine sunarız.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1129610

BIST

Yorum yapın