Spotify, yeni bir üyelik paketinin daha hazırlığını yapıyor olabilir

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte müzik dinleme alışkanlıklarımızın da değiştiği bir gerçek. Nitekim yakın bir zamana kadar MP3 çalarlar vasıtasıyla dinlediğimiz şarkıları artık müzik platformlarına üye olarak dinlemeyi tercih ediyoruz. Üstelik bu platformlar için ödenen paralar da öyle az buz değil. Ne var ki Spotify, kaliteli bir deneyim için kesenin ağzını açmaktan çekinmeyenlere yeni bir abonelik paketi sunmaya hazırlanıyor.

Gelen verilere göre, son zamanlarda Spotify kullanıcılarının Apple Music’e yönelim sayısı bir hayli arttı. Bu durumun arkasında yatan sebep ise, Apple’ın kayıpsız ses aktarım teknolojisi sayesinde üst düzey ses deneyimi sunması. Ancak Spotify’ın bu durum karşısında hiçbir şey yapmadan durması beklenemezdi. Bir kullanıcının verdiği bilgiler de durumun tam olarak böyle olduğunu gösteriyor.

Spotify, yeni bir üyelik paketinin daha hazırlığını yapıyor olabilir

Spotify hesabını iptal etmek ve Apple Music’e geçmek isteyen bir kullanıcının iddiasına göre, Spotify kendisine bir anket göndererek yakın zamanda daha üst kalite bir müzik deneyimi sunan yeni bir paketin gelmesi halinde platforma geri dönüp dönmeyeceğini soruyor. Tabi bu iddianın ortaya atılmasıyla birlikte devreye giren duyum kanalları Spotify’ın Platinum üyelik sistemi üzerinde çalıştığını ve bu sistemin aylık 19,90 dolarlık bedel karşılığında satışa sunulacağını duyurdu. Bununla birlikte mevcut abonelik sisteminin 9,90 dolar olduğu düşünüldüğünde sadece daha yüksek bir ses kalitesi için kim 2 katı para ödemeyi göze alır işte orası meçhul.

Yorum yapın