Silent Hill Serisinin Yeni Oyunu Tanıtıldı

Oyun devi Konami tarafından geliştirilen Japon korku oyunu serisi Silent Hill, tüm oyunseverlerin aklına kazınmış bir seri. Popülerliğini beyaz perdeye uyarlanarak daha da katlayan oyunun yenisinin ne zaman çıkacağı da hayranlar tarafından uzun süredir bekleniyordu. Serinin son oyunun üzerinden neredeyse on yıl geçmişti. Mayıs ayında ise serinin yeni oyununa ait olduğu iddia edilen görüntüler ortaya çıkmıştı.

Geçtiğimiz günlerde ise nihayet hayranların sevineceği resmi bir gelişme yaşandı. Konami, 19 Ekim, yani bugün bir etkinlik düzenleyeceğini duyurdu. Bu etkinliğin Silent Hill temalı olacağı ifade edildi. Resmi sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarda ise “Huzursuz rüyalarınızda o kasabayı görüyor musun? Silent Hill serisinde son gelişmeler, 19 Ekim’deki etkinlikte açıklanacakifadeleri kullanıldı ve yeni oyunun sinyalleri verildi. Şimdi ise oyun tarihinin en çok sevilen korku serisinin yeni oyunu resmen duyuruldu.

Silent Hill 2’nin yeniden yapımı tanıtıldı

Konami, gerçekleştirdiği etkinlikle birlikte Silent Hill’in geleceğinde bizi nelerin beklediğini gösterdi ve serinin en yeni yapımını duyurdu. Çıkış tarihi henüz belli olmasa da oyunun PC’nin yanında PlayStation 5’de olacağı doğrulandı. Konami, Twitter hesabından Silent Hill 2’nin yeni versiyonuna dair 3 dakikalık bir video paylaştı.

Fully remade to terrify audiences, the intense psychological horror masterpiece SILENT HILL 2 is coming to PlayStation®5 and STEAM® #SILENTHILLhttps://t.co/erxCqMr3qp pic.twitter.com/xZH79a2kP1

— Konami (@Konami) October 19, 2022

Tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz:

Silent Hill’in geri dönüşü hayranlar için oldukça sevindirici bir olay. Aynı zamanda yeni oyunun Konami için de büyük bir adım olduğunu söyleyebiliriz. Dev şirket, korkunç bir çıkış yapan eFootball’u saymazsak 2018’deki Metal Gear Survive’dan bu yana büyük bir oyun ile karşımıza çıkmıyordu. Şirketin, yeni Silent Hill oyunuyla oyuncuların güvenini yeniden kazanmayı amaçladığı aşikâr.

Yorum yapın