Silent Hill Serisi İçin 3 Yeni Oyun ve Çok Dahası Duyuruldu!

Oyun devi Konami tarafından geliştirilen Japon korku oyunu serisi Silent Hill, tüm oyunseverlerin aklına kazınmış bir seri. Popülerliğini beyaz perdeye uyarlanarak daha da katlayan oyunun yenisinin ne zaman çıkacağı da hayranlar tarafından uzun süredir bekleniyordu. Serinin son oyunun üzerinden neredeyse on yıl geçmişti. Mayıs ayında ise serinin yeni oyununa ait olduğu iddia edilen görüntüler ortaya çıkmıştı.

Geçtiğimiz günlerde ise nihayet hayranların uzun zamandır beklediği bir gelişme yaşandı. Konami, yeni Silent Hill yapımları için bir etkinlik duyurdu. O etkinlik günü en sonunda geldi ve Konami, sadece yeni bir Silent Hill oyunu değil, üç yeni oyun, bir interaktif dizi ve bir film duyurusu yaptı.

Silent Hill 2, günümüz grafiklerine kavuşuyor: Silent Hill 2 Remake

2001 yılında piyasaya sürülen ve çokça sevilen Silent Hill 2, adeta baştan geliştirilecek. Günümüz grafiklerine kavuşacak olan Silent Hill 2, Remake olarak yeniden piyasaya sürülecek. Oyun, Unreal Engine 5 ile geliştirilecek.

Silent Hill serisi genişliyor: Silent Hill f

Silent Hill 2 Remake, Konami’nin tek yeni Silent Hill yapımı olmayacak. Şirket, seriyi yeni oyunlarla genişletecek. Bunlardan birisi de Silent Hill f olacak. Oyun hakkında henüz elle tutulur bir bilgi bulunmuyor.

Silent Hill: Townfall

Silent Hill: Townfall hakkında yukarıdaki tanıtım fragmanından başka hiçbir şey bilinmiyor. Oyun, No Code tarafından geliştirilecek.

Silent Hill: Ascension

Silent Hill: Ascension, serinin diğer oyunlarından farklı olacak. Oyun, aslında “gerçek zamanlı” interaktif bir dizi olacak. Detaylar henüz bilinmezken, yapımdan Black Mirror’ın Bandersnatch bölümü gibi bir deneyim bekleyebiliriz. Yapım, 2023 yılında yayınlanacak.

Silent Hill’in yeni filmi de duyuruldu! Return to Silent Hill:

Silent Hill oyunları ve interaktif yapımıyla birlikte sürpriz bir duyuru daha geldi. Serinin yeni filmi Return to Silent Hill duyuruldu. Bu filmle birlikte Silent Hill, sinemalara 15 yıl aradan sonra tekrar dönecek. Filmin ne zaman vizyona gireceğiyse henüz paylaşılmadı.

Yorum yapın