SHIB ve DOGE Balinalarının Zulaları Bu Altcoin’lerle Dolu

En büyük meme coin’ler olan Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB), düşük fiyatları ve popülerlikleriyle birçok yatırımcının cüzdanına girmiş durumda. Ancak bu yatırımcıların bazıları o kadar büyük ki, kendilerine “balina” adı veriliyor. Peki, SHIB ve DOGE balinaları, bu coin’ler dışında hangi kripto para birimlerinden satın alıyor? İşte Whale Stats’in istatistiklerine göre SHIB ve DOGE balinalarının tuttuğu coin’ler…

Dogecoin (DOGE) balinalarının odağında neler var?

BNB Chain üzerindeki en büyük 100 Dogecoin (DOGE) yatırımcısının cüzdanlarını takip eden Whale Stats, ilginç veriler sağlıyor. Veri platformuna göre, cüzdanında yüklü miktarda DOGE bulunan kripto para balinalarının cüzdanında, aynı zamanda en çok Bitcoin (BTC) bulunuyor. Ancak Bitcoin bu ağda işlem göremediği için, balinaların cüzdanında BNB Chain’e özel BTCB yer almakta. Balinalar, BTCB’den ortalama olarak 248 adet tutuyor. Bu da, yaklaşık olarak 5.5 milyon dolara denk gelmekte.

Öte yandan DOGE balinaları, ABD dolarına sabitli stablecoin’leri cüzdanlarında tutuyor. Verilere göre, balinaların elinde olan en büyük ikinci coin, Tether (USDT) oldu. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Tether, piyasa değeri ile en büyük stablecoin’dir. Balinalar, Tether’dan yaklaşık olarak 5.56 milyon dolar tutuyor. DOGE yatırımcıları, USDT dışında Binance’in stablecoin’i BUSD’yi de cüzdanlarına ekliyor. Verilere göre, balinaların cüzdanlarında 2.2 milyon dolarlık BUSD bulunmakta.  

Bunların dışında balinalar ortalama 833 adet Ethereum (ETH) tutuyor. Bu miktar, yaklaşık 1.03 milyon dolara denk gelmekte. ETH’nin ardından en çok tutulan dördüncü coin, bir diğer stablecoin olan USD Coin (USDC) oldu. USDC’nin ardından ortalama 466 token ile Binance Beacon ETH geldi. Yatırımcılar 627 bin dolarlık 7Pixels tutarken, yaklaşık 610 bin dolar değerinde True USD cüzdanlarında yer aldı. Son olarak 497.156 dolarlık Radio Shack ve 419 bin dolarlık FDOG Coin, cüzdanlarda bulunmaktaydı.

SHIB balinalarının cüzdanında neler var?

Shiba Inu balinalarının cüzdanlarına bakıldığında ise, bizi çok tanıdık bir manzara karşılamıyor. SHIB yatırımcıları, ortalama 10.094 token ile en çok Ethereum’u (ETH) cüzdanlarında tutuyor. Yani, DOGE balinalarının yatırımının 10 katından fazla bir miktar Shiba Inu balinalarında bulunmakta. ETH’nin ardından 8.8 milyon dolarlık değeri ile LANDWORLD yer alıyor.

Shiba Inu balinaları da DOGE balinalarıyla aynı stablecoin’lere yatırım yapmış gibi görünmekte. SHIB balinaları, 8.6 milyon dolarlık USDT’ye yatırım yapmış durumda. Ayrıca 3.8 milyon dolarlık USDC ve 2.8 milyon dolarlık BUSD tutuyor. Balinalar, stablecoin’ler dışında 3.02 milyon dolar ile Chainlink (LINK), 2.35 milyon dolar ile MATIC, 1.8 milyon dolar ile Silverway, 1.6 milyon dolar ile CRO tutuyor. Son olarak, dev yatırımcıların cüzdanında 1.4 milyon dolarlık değeri ile 1.5 milyon adet MANA tokenı yer alıyor.

Yorum yapın