Sevgiliniz ile Oynayabileceğiniz Oyunlar 2022

Bir oyun konsolu veya bilgisayar sahibiyseniz, tek ekran üzerinden yan yana oynama seçeneği de dâhil olmak üzere, farklı cihazlardan da çevrim içi olarak oynayabileceğiniz oyunlardan oluşan bir liste ile karşınızdayız.

Ayrıca sevgiliniz veya eşiniz daha önce hiç oyun oynamamış olsa bile listede bulunan basit kontrollü oyunlar sayesinde oyun dünyasına yeni bir adım atabilirsiniz. O hâlde gelin, lafı daha fazla uzatmadan listemize geçelim.

Sevgiliniz ile birlikte oynayabileceğiniz 10 oyun tavsiyesi

 • Overcooked! 2
 • It Takes Two
 • Human Fall Flat
 • A Way Out
 • Stardew Valley
 • We Were Here Forever
 • As Dusk Falls
 • Moving Out
 • Cuphead
 • Unravel 2

Mutfakta kendisine güvenen çiftlerdenseniz bu oyun tam da size göre: Overcooked! 2

 • Oynanış tipi: Ortak/bölünmüş ekran eşli oyun, çevrim içi eşli oyun

Zamana karşı yarıştığınız bir yemek yapma oyunu olan Overcooked! 2, heyecan ve eğlence dolu oynanışıyla birlikte oynayanları kendisine bağlamayı başarıyor. Sevgiliniz ile oldukça keyifli saatler geçirebileceğiniz oyun, sizi epey zorlayacak bölüm tasarımlarına da sahip. Hızın ve marifetin konuştuğu bir yapım olan Overcooked! 2, tercih edebileceğiniz en coşkulu oyunlardan bir tanesi.

Sürekli didiştiğimiz bir ilişkiye sahibiz diyorsanız bu şahane yolculuğu kaçırmayın: It Takes Two

 • Oynanış tipi: Ortak/bölünmüş ekran eşli oyun, çevrim içi eşli oyun (bölünmüş ekran)

2021’in ‘’Game of the Year’’ ödülünü kazanan ve birçok oyuncunun beğenisini toplayan It Takes Two, oynayabileceğiniz en keyifli iki kişilik oyunlardan bir tanesi. Sürekli olarak birbiriyle didişen evli bir çiftin hikâyesini konu alan yapım, eğlenceli diyaloglarının yanı sıra sunduğu sayısız oynanış mekaniği ile öne çıkıyor.

Tatlı, sakin ve absürt derecede neşe katacak bir deneyim: Human Fall Flat

 • Oynanış tipi: Ortak/bölünmüş ekran eşli oyun, sekiz kişiye kadar çevrim içi

Sunmak istediği fizik tabanlı oynanışı çok iyi bir şekilde servis etmeyi başaran Human Fall Flat, her saniyesi komikliklerle dolu bir oyun diyebiliriz. Sürekli olarak kahkaha atabileceğiniz, minik bulmacalar eşliğinde tatlı bir maceraya yelken açacağınız bu oyun, sakin ve neşeli bir tecrübe yaşamak isteyen çiftler için çok iyi bir seçenek.

Romantizm çocuk işi, biz aksiyon seviyoruz diyen çiftlere: A Way Out

 • Oynanış tipi: Ortak/bölünmüş ekran eşli oyun, çevrim içi eşli oyun (bölünmüş ekran)

It Takes Two’nun geliştirici ekibinin bir diğer başarılı oyunu olan A Way Out, iş birliğine dayalı oyun dendiğinde akla gelen ilk isimlerden bir tanesi olmaya devam ediyor. Hep filmlerde izlediğimiz o heyecan dolu hapishane kaçış sahnelerini size adeta yaşatacak olan oyun, aksiyon dolu bir deneyime kucak açan sevgililer için vazgeçilmez olabilir.

Yüzlerce saatlik bir yaşam simülatörü: Stardew Valley

 • Oynanış tipi: Çevrim içi eşli oyun, yerel eşli oyun, ortak/bölünmüş ekran eşli oyun

Bilgisayar ve konsolun yanı sıra mobil cihazlardan da erişebileceğiniz Stardew Valley, gerçek anlamda yüzlerce saat geçirebileceğiniz bir yapım. Sadece bir çiftlik simülatöründen ibaret olmayan, piksel piksel grafiklerinin ardında adeta gerçek bir yaşam sunan Stardew Valley, birlikte anlam dolu saatler geçirebileceğiniz ve hatta evlenip, çocuk sahibi dahi olabileceğiniz bir oyun.

Çocukları pistten alalım, biz bulmaca ve zoru seviyoruz: We Were Here Forever

 • Oynanış tipi: Çevrim içi eşli oyun

Konu iş birliğine dayalı bulmaca oyunlarına geldiğinde, şüphesiz ki bunu en iyi yapan serilerden bir tanesi de We Were Here serisi diyebiliriz. Toplamda dört oyundan oluşan serinin geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen oyunu We Were Here Forever, bulmaca dolu zorlu bir macera arayan çiftler için biçilmiş kaftan. Birbiriniz ile kuracağınız iletişimin hayati öneme sahip olduğu ve esir düştüğünüz kaleden kurtulmak için en ufak bilginin dahi altın değerinde olduğu bu oyun, beyninizi bir hayli zorlayacak.

Zorlu kararlar ile baş başa kalacağınız film tadında bir hikâye: As Dusk Falls

 • Oynanış tipi: Çevrim içi eşli oyun, yerel eşli oyun

İnteraktif hikâye dediğimiz, hikâye anlatımının ön planda olduğu türden bir oyun olan As Dusk Falls, kendi özgün sanat tasarımı ve sürükleyici hikâyesi ile geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürülmüştü. İlgi çekici karakterleri ve başarılı hikâyesinin yanı sıra birlikte oynama seçeneği de sunan oyun, verilecek kararları eşit olarak hep beraber almanıza da olanak sağlıyor.

Elbet bir gün taşınacağız, neden prova yapmayalım ki?: Moving Out

 • Oynanış tipi: Yerel eşli oyun

Mobilya sektöründe parlak bir kariyere adım atacağınız Moving Out, özellikle kendi evlerine çıkmayı düşünen çiftleri yakından ilgilendiriyor diyebiliriz. Kendi absürt fizik tabanı, gırgır şamata dolu yapısı ve yüksek tempolu oynanışı ile kendinizi sürekli olarak bir mobilya taşırken bulacaksınız.

Birisi zor seviyoruz mu demişti?: Cuphead

 • Oynanış tipi: Yerel eşli oyun

Çizgi film tadındaki etkileyici görselliği, eğlenceli platform mekanikleri ve birbirinden güzel müzikleri ile öne çıkan bir oyun olan Cuphead, epey zorlu bir deneyim sunuyor diyebiliriz. Eğer zor oyunları seviyor veya ‘’Birlikte bu zorluğun üstesinden geliriz!’’ dediğiniz bir ilişkiye sahipseniz, buyurun Cuphead’e bir şans verin.

Özgün bir temanın, keyifli bir serüven ile buluştuğu oyun: Unravel 2

 • Oynanış tipi: Yerel eşli oyun

It Takes Two ve A Way Out derken, Electronic Arts’ın yayıncılığını üstlendiği iki başarılı co-op oyuna listede yer verdik. Neden üçüncüye vermeyelim ki? Sevgiliniz ile birlikte eşsiz bir maceraya çıkacağınız Unravel 2, bir iplik ile neler yapabileceğinizi size çok iyi bir şekilde gösteriyor. Tatlı bulmacaları, güzel manzaraları ve gerektiğinde aksiyonu işlemeyi bilen bir yapım olarak karşımıza çıkan oyun, her zaman bir şansı hak ediyor.

An itibarıyla sevgiliniz ile dolu dolu saatler geçirebileceğiniz 10 farklı oyun tavsiyesi listemizin sonuna geldik. Listede yer verdiğimiz her oyunun iş birliğine dayalı oynanışına odaklansak da birçoğunu tek başınıza da oynayabileceğinizi belirtmekte fayda var.

Yorum yapın