Samsung Galaxy Z Flip4 tanıtıldı! Özellikleri ve fiyatı

Katlanabilir akıllı telefonlar yenilenmeye ve gelişmeye devam ediyor. Bu alanda en çok çalışma yürüten firmaların başında gelen Samsung, esnek ekran teknolojisiyle özellikle yakından ilgileniyor. Birkaç yıldır Z Flip ve Fold ailesi ile karşımıza çıkan şirket, son olarak bugün düzenlenen Unpacked etkinliğinde yeni nesil katlanabilir modellerini tanıttı. İşte karşınızda bunlardan biri olan Samsung Galaxy Z Flip4 özellikleri ve fiyatı.

Samsung Galaxy Z Flip4 özellikleri

Katlanabilir telefonların geleceğine inanan Samsung, her nesilde iyileştirmeler ve geliştirmeler sunuyor. Geçtiğimiz yıl menteşe tasarımında ve ekran teknlolojisinde iyileştirmeler yapan şirket, Galaxy Z Flip4 modelinde benzer iyileştirmeler sunuyor.

Neyse ki tek yenilik bu değil. Performans konusunda da oldukça iddialı olan Samsung Galaxy Z Flip4, gücünü Qualcomm’un Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisinden alıyor. 2022’nin pek çok amiral gemisi modelinde kullanılan bu 8 çekirdekli CPU, 4 nm üretim teknolojisiyle elde ediliyor ve performansı kadar verimliliğiyle de öne çıkıyor.

Oyuncular için de oldukça ideal olan telefon, 818 MHz hızında çalışan Adreno 730 grafik işlem birimini kullanıyor. 8 GB RAM ile gelen Samsung Galaxy Z Flip4, 128 ve 256 GB depolama seçeneklerine sahip.

Ekran tarafına baktığımızda ise 6.7 inç boyutunda ve 2640X1080 çözünürlüğünde Dynamic AMOLED 2X ekran ile gelen katlanabilir telefon, 120 Hz ekran tazeleme hızını da destekliyor. Ancak cihazın sahip olduğu tek ekran bu değil.

Tıpkı eski katlanabilir telefonlarda olduğu gibi bunda da ikinci bir bildirim ekranı mevcut. 1.9 inç boyutundaki bu ikinci panel, sadece 60Hz tazeleme hızını destekliyor. Ancak kulllanım alanını düşünecek olursak bunun oldukça normal olduğunu söylemek mümkün.

Samsung Galaxy Z Flip4, bir önceki nesilde olduğu gibi ikili bir kamera dizilimi ile karşımıza çıkıyor. Bunlar, 12 Megapikksel f/1.8 ana kamera ve 12 Megapiksel geniş açı sensörü. Ön tarafa baktığımızda ise 10 Megapiksel f/2.4 diyaframa sahip bir özçekim kamerası bizleri karşılıyor. Desteklenen maksimum video çözünürlğü ise 4K (2840×2160).

3700 mAh batarya ile gelen dördüncü nesil katlanabilir telefon, INCELL teknolojisini kullanıyor ve Type-C portu üzerinden şarj oluyor. Ayrıca günümüze uygun olarak WiFi 802.11ax ile beraber 6 GHz, Bluetooth 5.2, NFC, GPS ve 5G gibi modern bağlantı teknolojileri de yine bu cihazda mevcut.

Samsung Galaxy Z Flip4 özellikleri

  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1
  • GPU: Adreno 730
  • RAM 8 GB
  • Depoalama 128 GB
  • Kamera: 12 Megapikksel f/1.8 ana kamera ve 12 Megapiksel geniş açı sensörü
  • Ön kamera: 10 Megapiksel f/2.4
  • Batarya: 3700 mAh INCELL

Samsung Galaxy Z Flip4 fiyatı

Güncelleniyor…

Samsung canlı yayınını takip edin

Samsung Galaxy Z Fold 4 ön incleme

Yorum yapın