Roblox hesabı nasıl silinir?

Roblox, son zamanlarda platformdaki çocuk sayısında önemli bir artış gördü. Bununla birlikte, artan popülaritenin yanında bir de medya geldi. Yapım, birçok ebeveynde çocukları için oyunun uygun olup olmadığı tartışmasını beraberinde getirdi.

Çocuğunuzun güvenliğinden endişe ediyorsanız Roblox hesabını çeşitli silme seçenekleri yer alıyor. Biz de bu içeriğimizde sizlere Roblox hesabı nasıl silinir? Bunu anlatıyoruz.

Roblox nedir?

Roblox, kendi dünyanı inşa et temasıyla ortaya çıkan bir sandbox oyunu oldu. Buna ek olarak oyuncular yapım içerisinde kendi oyunlarını oluşturabiliyor. Çevrimiçi oyun platformu, dünyanın dört bir yanından oyuncuların bir araya gelerek oyunlarda birbirleriyle rekabet etmelerini sağlıyor.

Onu Steam gibi platformlardaki oyunlardan farklı kılan şey ise, Roblox’taki tüm oyunların kendi kullanıcıları tarafından yapılması oluyor. Şirket, kullanıcıların yıllar içinde platformda 20 milyondan fazla oyun yayınladıklarını iddia etti.

Roblox hesabı nasıl silinir?

Roblox hesabı silmeye karar verdiğinizde bunu bilgisayarınızdan ve telefonunuzdan farklı yöntemlerle gerçekleştiriyorsunuz. Ancak bu noktada üzücü bir haberimiz var. Roblox hesabınız tam olarak bir silinmeye maruz kalmıyor. Tabi bunu yapmanın da bir yolu var. Eğer tamamen silmek istiyorsanız, oyunun müşteri destek hizmetiyle iletişime geçmeniz gerekiyor. Bu işlemlerin pek çok yolu var metodlarını ise aşağıda anlatıyoruz.

Roblox destek ile iletişime geçin

  • Hesap silme işlemini gerçekleştirmek için Roblox’un çevrimiçi destek formunu kullanın.
  • Roblox destek personeline [email protected] adresinden e-posta gönderin ve hesabınızın silinmesini talep edin.
  • Hesabınızı silmek istediğinizi söylemek için 888-858-2569 numaralı telefondan Roblox müşteri hizmetlerini arayın.

Yukarıdaki durumları gerçekleştirdiğinizde, Roblox kullanıcı adınızı belirtmeniz ve e-posta adresinizi ekleyerek kimliğinizi doğrulamanız gerekiyor.

Roblox’u devre dışı bırakın

Roblox, sunucularında yeni oyunculara yer açmak için 1 yıl boyunca hareketsiz kalan hesapları sildiğini belirtiyor. Bu da hesabınızda 365 gün oturum açmazsanız silineceği anlamına geliyor. Bu nedenle hesabınızı silmek konusunda özel bir aciliyetiniz yoksa mevcut yolu deneyebilirsiniz.

Hesabınız silindikten sonra eski Roblox hesap bilgilerini kurtaramayacağınızı unutmayın. Şirket politikasına göre, Roblox silinen hesapları tekrardan geri yüklemiyor. Bu yüzden işlemi gerçekleştirmeden önce detaylıca düşünmeniz gerekiyor.

Roblox Premium üyeliğini iptal edin

Hesabınızı kalıcı olarak silmek yerine Roblox üyeliğinizi iptal etmek istiyorsanız bunu Ayarlar menüsüne giderek yapabilirsiniz. Bu işlemi hem masaüstünde hem de iOS ve Android cihazlarınızda gerçekleştirebilirsiniz.

Roblox web sitesinden iptal etme

  • Roblox web sitesine giriş yapın ve sağ üst köşedeki dişli sembolüne tıklayın. Ardından açılır menüden Ayarlar’ı seçin.
  • Bunun ardından sol kenar çubuğunda Faturalandırma’yı seçin. Son olarak, ‘Yenilemeyi İptal Et’e tıklayın ve sorulduğunda kararınızı onaylayın.

Roblox mobil uygulamasından (iOS, Android) iptal etme

  • Telefonunuzda Roblox uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki üç noktalı menüye dokunun. Ardından, biraz aşağı kaydırın ve Ayarlar’ı seçin.
  • Faturalandırma’ya gidin. Bir sonraki sayfada, Roblox üyeliğinizi sonlandırmak için ‘Yenilemeyi İptal Et’ seçeneğine dokunun. Sorulduğunda da kararınızı onaylayın.

Roblox‘u iptal etme seçenekleri burada sona eriyor. Siz de yukarıdaki işlemleri uygulayarak mevcut Roblox hesabınıza ne yapacağınıza karar verebilirsiniz.

Yorum yapın