Pixel 7’nin ardından, sırada katlanabilir Pixel Fold mu var?

Google, Pixel 7’yi ve Pixel 7 Pro’yu geçtiğimiz gün tanıttı. Ancak beklenen katlanabilir Pixel modelinden, yani Pixel Fold‘dan hiç bahsedilmedi. Yine de bazı analistler, katlanabilir Pixel için yakın bir zaman içinde yeni bir tanıtım etkinliği görebiliriz.

Pixel Fold, şirketin ilk katlanabilir telefonu olacak ve iyi bir geçmişe sahip bir sızıntı kaynağı olan Ross Young’un söylediğine göre, Phone Arena tarafından tespit edilen bir tweet yanıtında, 2023’ün ilk çeyreğinde, yani Ocak ve Mart ayları arasında sunulacak.

Ayrıca Young, telefon için panel sevkiyatlarının Ocak ayında başlayacağını da iddia ediyor. Bu, telefonun Şubat ayından önce gelmeyeceği anlamına gelebilir, ancak şimdilik sadece bir tahmin olarak gözüküyor. Her iki durumda da, telefonun çok yakında karşımıza çıkabileceği bir gerçek.

Bu iddia, 2023 yılını işaret eden ve kısa süre önce farklı bir kaynaktan gelen diğer bir iddia ile de uyumlu gözüküyor. Birden fazla kaynağın aynı şeyi söylemesinden dolayı, bunun doğru olma ihtimalinin arttığını söyleyebiliriz.

Ancak, planların değişmesi da mümkün. Daha önceki sızıntılar, Google Pixel Fold’u bu yıl göreceğimizi öne sürüyordu. Bu tahminlerin 2023’e ertelenmesi, önceki sızıntıların yanlış olması yerine bir gecikmeye bağlı gibi gözüküyor.

Yorum yapın