PC sıcaklığını ölçebileceğiniz programlar

Her bilgisayarın belirli ölçüde performans sınırı vardır. Ancak bazı bilgisayar kullanıcıları, bilgisayarlarının performans sınırını zorladığı takdirde pek çok sorun meydana geliyor. Bu sorunlardan en sık karşı karşıya kalınanı ise ısınma sorunudur. Peki ısınma durumunda PC sıcaklık ölçme işlemi nasıl yapılır?

Genel olarak pek çok kişinin yaşadığı ısınma durumu oldukça normaldir. Ancak bilgisayarın çok ısınması meydana gelebilecek sorunların başıdır. Bu durumda ise bir PC sıcaklık ölçme programı kullanılması öneriliyor. Sizler için hazırladığımız bu yazıda işinize yarayacak PC sıcaklık ölçme programlarını sizler için derledik.

PC sıcaklık ölçme için kullanabileceğiniz programlar

Core Temp

Bu program, sadeleştirilmiş bir ısı takip programıdır. Kullanıcı dostu olan PC sıcaklık monitörü, son derece basit olmasıyla harici bir donanım seçeneğine gerek kalmıyor. Bunun yanı sıra bilgisayar sıcaklığınızı doğru bir şekilde takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi size sunar.

SpeedFan

SpeedFan, bilgisayardaki fan hızını, voltajı ve sıcaklığı takip eden bir izleme programıdır. Bu program, donanım bileşenlerinin sıcaklığına bağlı olarak bilgisayar fan hızını değiştirebiliyor. Bunun yanı sıra gürültüyü azaltmanıza da yardımcı olur.

HWİNFO

Ücretsiz bir yazılım HWİNFO, en detaylı sıcaklık takip etme programlarından biridir. Kullanıcılara detaylı bir sonuç sunması bakımından karmaşık bir sisteme sahip gibi görünür. Ancak kullandıkça alışacağınız program sayesinde tüm GPU sıcaklığı, anakart sıcaklığı ve CPU sıcaklığı gibi bilgileri öğrenebilmeniz mümkündür.

Open Hardware Monitor

Open Hardware Monitor, bir bilgisayarın fan hızını, bilgisayarın genel sıcaklığını ve voltaj akımını takip eden ücretsiz bir programdır. Windows ve Android işletim sistemlerinde kullanılabilen en iyi sıcaklık ölçme programları arasında yer alır. Ayrıca anlık izleme imkanı sunmasıyla ısı durumunu her an takip etmenize yardımcı olur. Son derece basit ve etkili bir program olan Hardware Monitor, bütün bilgisayar kullanıcılarının işine yarar. Son derece kolay bir kullanıma sahip olması bakımında kullanıcılar tarafından sıkça tercih ediliyor.

Real Temp

Anlaşılması kolay bir tasarıma sahip olan program, bilgisayar sıcaklığınızı hızlı bir şekilde kontrol etmenize yardımcı olur. Diğer araçlardan farklı olarak Real Temp, bilgisayar sıcaklıklarınızın minimum ve maksimum değerlerini vererek karşılaştırma yapmanıza olanak tanır.

Yorum yapın