Netflix’ten Hesap Paylaşmanın Sonunu Getirecek Hamle

Netflix, hesap paylaşma dolayısıyla yaşadığı kayıpların önüne geçmek için hazırlıklarını tamamlamak üzere. Bu yılın başlarında şirket, Latin Amerika’da müşterilerini sabit bir adreste tutmaya zorlayan yeni bir abonelik modelini test etmeye başlamıştı. Netflix’i iki haftadan uzun bir süre birincil adresi dışında herhangi bir yerden izleyen kişiler ayda ek 2.99 dolar ödemek zorunda kaldı. Görünüşe göre Netflix bu modeli 2023 yılından itibaren küresel olarak devreye sokmaya başlayacak.

Ek 2.99 dolar, pilot programda birincil adresi dışında yaşayan en fazla iki kişi için geçerli. Netflix hesaplarını paylaşmayı bırakan kişiler için profillerini yeni bir hesaba transfer etmelerine olanak tanıyan bir geçiş aracı da tanıtıldı.

Özellikle, yeni model yalnızca TV’de Netflix izleyen izleyiciler için geçerli olacak. İzleyiciler, Netflix’i akıllı telefonlarından, tabletlerinden ve dizüstü bilgisayarlarından fazladan ödeme yapmak zorunda kalmadan izleyebilecekler.

Netflix, işlerin şirket için zaten iyi görünmeye başladığı son üç aylık kazanç duyurusunda hesap paylaşımından para kazanma hareketini duyurdu ve önceki çeyreklerdeki abone düşüşünü tersine çevirdi. Şirket ayrıca kendi bulut oyun hizmetini başlatmakla ilgilendiğini de doğruladı.

Yorum yapın