Mercedes-Benz, Türkiye’deki bayilerini kapatıyor!

Otomobil dünyasındaki rekabet, şirketlerin farklı çözümler ve serviler ile kullanıcıların çıkmasını zorunlu hale getirdi. Özellikle satış stratejilerine yansıyan bu durum, internetten araba siparişi gibi yenilikçi çözümlerin öne çıkmasına neden oldu. Markaların maliyetten de tasarruf yapmasını sağlayan bu durum, geleneksel çözümlerin sonunu getiriyor. Dünyanın en büyük üreticilerinden olan Mercedes-Benz, ssatışlarını sadece internet üzerinden yapmaya hazırlanıyor.

Mercedes-Benz, otomobil bayileri ile sözleşme yenilemeyebilir!

ShiftDelete.Net’in kurucusu Hakkı Alkan, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım ile Mercedes-Benz’in Türkiye’de 2023’ten itibaren internetten satışa ağırlık vereceğini ve bayiler ile sözleşme yenilenme ihtimalinin oldukça düşük olduğunu duyurdu. Konu hakkında Twitter’da yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi;

Online sipariş sistemini en iyi şekilde kullanan Tesla’nın internet sitesine girdikten sonra istediğiniz aracı özelleştiriyorsunuz ve karşınıza 3 farklı ödeme seçeneği çıkıyor. Peşin ödeme ve kiralamanın yanı sıra kredi seçeneği müşterilere sunuluyor.

Tesla kullanıcıları, kiraladıkları aracı kiralama süresi sonunda satın alabiliyor. Şirket, kira süresinin sonunda kullanabilecek satın alma seçeneklerine kira sözleşmesinde yer veriyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın