Mehmet Nane, Pegasus’un Yönetim Kurulu Başkanı oldu

Pegasus tarafından yapılan açıklamaya göre, Mehmet T. Nane, Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini, 17 yıldır bu görevi üstlenen Ali Sabancı’dan devraldı.

Ali Sabancı, Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerine devam edecek.

Pegasus Hava Yolları’na 2016’nın mart ayında geçiş yapan Mehmet T. Nane, 6 yıl boyunca şirketin CEO’luk görevini yürüttü ve ardından 2022’nin mart ayında yönetim kurulu başkan vekilliği görevini üstlendi.

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) Yönetim Kurulu ile İcra Kurulu Başkanlığı, Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği (TÖSHİD) Yönetim Kurulu Başkanlığı gibi önemli ulusal ve uluslararası kuruluşlarda üstlendiği görevlerini halen sürdüren Nane, Pegasus Hava Yolları’ndaki görevine yönetim kurulu başkanı olarak devam edecek.

2016’da Pegasus’a geçiş yaptı

Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu olan Nane, iş hayatına 1988’de başladı, 1997 yılına kadar sırasıyla Türkiye Emlak Bankası, Demirbank ve Demir Yatırım’da çeşitli birimlerde görev aldı.

1997 yılında katıldığı Sabancı Grubu bünyesinde 2005 yılına kadar planlama, iş geliştirme dairesi başkan yardımcılığı, perakendecilik grubu direktörlüğü ve Sabancı Holding Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu.

2000-2005’te Teknosa Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, 2005-2013 yılları arasında Teknosa Genel Müdürlüğü ve 2013-2016 yılları arasında CarrefourSA Genel Müdürlüğü yapan Nane, 2016 itibarıyla ise Pegasus Hava Yolları’na geçiş yaptı.

Yorum yapın