Mark Zuckerberg bir kez daha başa sardı: WhatsApp paralı olabilir

WhatsApp’ın sosyal medya dünyasında bir numaraya yerleştiği artık herkesin malumu bir durum. Geçtiğimiz ay Mark Zuckerberg tarafından yapılan açıklamalarda, Meta’nın sahibi olduğu 3 sosyal medya platformunun kullanıcı sayıları açıklanmış, bu açıklamayla birlikte WhatsApp’ın 3,71 milyar kişiyle dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformu olduğunu anlamıştı. İşte bu veri, Meta CEO’su Mark Zuckerberg’in WhatsApp’tan doğrudan para kazanma hırsını bir kez daha canlandırdı.

Ünlü CEO’ya yakın isimlerden gelen bilgilere göre WhatsApp’ın elinde bulunan bu imkandan yeterince faydalanılamadığı ve Meta’nın bu zor zamanları daha kolay atlatabilmesi için WhatsApp’dan para kazanılması gerektiği gibi konular konuşuluyor. Tabi daha önceki benzer açıklamaların sonunda gelen ücretli WhatsApp girişimlerini hatırlayacak olursak, burada da aynı sonuca varılması son derece normal.

Peki Zuckerberg gerçekten WhatsApp’ı paralı hale getirebilir mi? Aslında burada bahsettiğimiz şey, vatandaşların kullandığı sürümün ücretli hale gelip gelmeyeceği. Burada ise, şirketin daha önceki benzer girişimleri karşısında aldığı tepkileri hatırlıyoruz. Üstelik her ne kadar WhatsApp artık çok daha fazla kişi tarafından kullanılıyor olsa da, rakipleri de eskisine nazaran çok daha güçlü. Bu nedenle Zuckerberg olur da bir çılgınlık yapıp WhatsApp’ı tamamen paralı hale getirmek isterse, muhtemelen bir kez daha hüsrana uğrayacaktır.

Yorum yapın