Konsept Elektrikli Araç Renault 4ever Thropy Tanıtıldı

Otomobil dünyasının en önemli etkinlikleri arasında yer alan Paris Otomobil Fuarı resmen başladı. 23 Ekim’e kadar devam edecek etkinlikler kapsamında otomobil dünyası ile ilgili haberlere doyacağız. Etkinlikten haber akışları, an itibarıyla başlamış durumda.

Paris Otomobil Fuarı’nda sahne alan şirketlerden bir tanesi, Fransız otomobil devi Renault oldu. Gerçekleştirdiği bir etkinlikte yeni bir konsept otomobil tanıtan şirket, bu otomobili 2025 yılında piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı. Tamamen elektrikli yapıda olan konsept araç, “4ever Thropy” olarak isimlendiriliyor.

Karşınızda Renault 4ever Thropy

Bir crossover olarak karşımıza çıkan Renault 4ever Thropy, dikkat çeken tasarıma sahip. Öyle ki aracın ön tarafında, logonun bile aydınlatıldığı yeni nesil bir far görüyoruz. Kapalı ızgara, aracın elektrikli olduğunun anlaşılması için tercih edilmiş.

Aracın arka kısmına baktığımızda, hafiften de olsa Dacia havası görüyoruz. Ancak genel anlamda kendine has bir tasarıma sahip olan Renault 4ever Thropy, crossover tutkunlarının favorileri arasında yer alabilir gibi görünüyor.

Renault’un konsept otomobili, CMF-BEV isimli özel bir elektrikli otomobil platformunun üzerine inşa edildi. Bu arada; aracın ilk kez 1961 yılında piyasaya sürülen Renault 4’e ithaf edildiğini söyleyelim.

Aracın iç tasarımı ile ilgili bilgi sahibi değiliz. Ancak kaput altındaki motor ile ilgili detaylar paylaşıldı. Bu araçta 134 beygir gücünde bir elektrik motoru bulunuyor. 42 kWh’lık batarya paketine sahip olan aracın 402 kilometre menzil sunacağını açıklayan Renault, 4ever Thropy’nin 0-100 km/sa hızlanmasını 9 saniye civarında tamamlayacağını söylüyor.

Tahmin edebileceğiniz gibi 4ever Thropy, seri üretime hazır bir araç değil. Muhtemelen Renault, aracın üzerinde gerçekleştireceği çalışmalar ile aracı seri üretime hazır hale getirecek ve 2024 yılında yeni bir crossover modeli olarak tanıtacak.

Yorum yapın