iQOO Neo7’nin tanıtım tarihi belli oldu!

Vivo çatısında oluşsa da artık ayrı bir marka olarak üretimini sürdüren iQOO, akıllı telefon dünyasında daha büyük kitlelere ulaşmak istiyor. Bu bağlamda çalışmalarını sürdüren şirket, amiral gemisi modeli iQOO Neo7 için tüm hazırlıklarını tamamladı.

iQOO Neo7, 20 Ekim’de geliyor

Önemli kaynaklar daha önce modelin bu içinde geleceğini söylüyordu. Nitekim haksız da çıkmadılar. Şirketten yapılan resmi açıklamaya göre işlemci koltuğunda MediaTek’in en önemli oyuncusu Dimensity 9000+ olacak iQOO Neo7, 20 Ekim’de piyasaya sürülecek.

Cihazın resmi çıkış tarihi bir görsel ile paylaşıldı. Görsele bakıldığında üçlü kamera dizilimi görünüyor. Ancak kameralar simetrik bir dizilime sahip değil. Öte yandan daha önceki bazı sızıntılar, cihazın özelliklerini ortaya çıkardı.

Yeni iQOO modeli, görselde de görüldüğü üzere arka panelinde üçlü bir kamera dizilim ile gelecek. Ana kamerasında 50 Megapiksel çözünürlüğe sahip Sony IMX766v kullanılacak. Şirketin diğer kameralarda ultra geniş açılı sensör ve derinlik sensörü kullanacak. Ancak piksel ölçüleri henüz bilinmiyor.

Ön tarafta ise 6.78 inç 120Hz özellikli bir AMOLED ekranın olacağı belirtiliyor. Ek olarak optik ekran altı parmak izi okuyucu ile geleceği belirtilen modelde ödeme özelliğine sahip NFC teknolojisi de yer alacak. Geçtiğimiz güncelerde Geekbench’te sahne alan modelin 12 GB RAM ile geleceği de doğrulandı. V2231A model numarası ile performans testine giren iQOO modeli, kutudan Android 13 ile çıkacak. 5.000 mAh batarya ile gelmesi beklenen model, 120W hızlı şarj ile beslenebilecek.

Yorum yapın