Instagram biyografisinde yazı tipi nasıl değiştirilir?

Instagram uygulamasının az bilinen yönlerinden bir tanesi: biyografi kısmında yazı tipi değiştirilebilmesi. Hesabınızın biyografisine bir şey yazdığınız zaman varsayılan olarak telefonunuzun yazı fontu kullanılır. Ancak bundan sıkıldıysanız, profilinize farklı bir hava katmak için yazı tipini değiştirebilirsiniz.

Instagram şekilli yazı yazma olarak da bilinen bu işlemin en kolay yolu: font oluşturucuları kullanmaktır. Online hizmet veren font oluşturucular, dilediğiniz metnin birden çok yazı tipiyle yazılmış halini karşınıza çıkarırlar. Böylece tek tek yazı tipi bulmakla uğraşmanıza da gerek kalmaz. Önünüze gelen yazılar arasında dilediğinizi seçerek Instagram biyografinize koyabilirsiniz.

Instagram biyografi kısmında yazı tipi değiştirme

Rehberimizde örnek göstermek amacıyla Instagram Fonts Generator isimli web sitesinden faydalanacağız. Bu site dilediğiniz kelimeyi veya cümleyi 50’den fazla farklı font ile yazabilmenizi sağlıyor. Ek olarak bazı fontlar, metni sembollerle de süsleyerek dikkat çekici hale getiriyor.

Instagram Fonts Generator’u kullanmak için:

  • Telefonunuzda veya bilgisayarınızda igfonts.io linkine tıklayarak siteyi açın.
  • Sayfanın üst kısmındaki “Add text here” kısmına fontunu değiştirmek istediğini metni yazın.
  • Yazdıktan sonra ise sayfayı aşağı kaydırın. Metnin birbirinden farklı fontlarla yazılmış hali karşınıza çıkacaktır.

Beğendiğiniz metni, üstüne basılı tutun ve kopyalayın. Ardından Instagram uygulamasını açıp Profili Düzenle > Biyografi kısmına girin ve ilgili alana yapıştırın. Instagram biyografi kısmında yazı tipi değiştirme işlemi böylelikle tamamlanacaktır.

Tabii illa Instagram şekilli yazı yazma rehberimizde bahsettiğimiz Instagram Fonts Generator sitesini kullanmak zorunda değilsiniz. Popüler font oluşturma siteleri şu şekilde:

  • Mesletters
  • Fonts for Instagram
  • Instagram Fonts
  • IGFonts
  • Font Generator

Buna benzer pek çok site mevcut olduğunu belirtmekte fayda var. Arama motorlarında “instagram font” kelimelerini aratarak biyografi kısmında kullanılması üzere farklı yazı tipleri oluşturabileceğiniz platformlara ulaşabilirsiniz. Bu arada sadece Instagram değil aynı zamanda Twitter, Facebook, WhatsApp gibi uygulamalarda da yazı tipi değiştirme işlemi yapılabiliyor.

Yorum yapın