İddia: BTC’nin 2 yıl içinde 6 haneli fiyata ulaşabilir!

20.000 dolar civarında Bitcoin ( BTC ) konsolidasyonu oynamaya devam ediyor ve amiral gemisi kripto para birimi, sürekli kripto kışının ortasında bölge çevresinde istikrar kazanıyor gibi görünüyor. Ancak yatırımcılar, bir sonraki eyleme ilişkin sinyaller için varlığın fiyat trendlerini izliyorlar.

İddia: BTC’nin 2 yıl içinde 6 haneli fiyata ulaşabilir!

Olası Bitcoin fiyat hareketini belirlemede kullanılan araçlardan biri Bitcoincenter’ın gökkuşağı fiyat tablosudur. Grafik, geçmiş Bitcoin fiyatlarının, varlığın gelecekte potansiyel olarak nasıl performans gösterebileceğine dair bir fikir sunabileceğini vurgulamaktadır.

Uzun vadede, tarihsel model sürdürülürse, grafik, amiral gemisi kripto para biriminin koyu kırmızı renkle temsil edilen ‘Maksimum Kabarcık Bölgesi’ne ulaşacağı 9 Ekim 2024’e kadar Bitcoin’in altı haneli 626,383 $ değerine ulaşabileceğini gösteriyor.

Olası kripto kış dibi

Aynı zamanda grafik, mevcut kripto kışının dibe vurmuş olabileceğini gösteriyor. Özellikle, yaklaşık 19.500 dolarlık mevcut Bitcoin fiyatı, mavi renkle temsil edilen ‘Temelde Yangın Satışı’ bölgesi altında derecelendirilmiştir.

Tarihsel olarak, Bitcoin bu seviyeye en son ulaştığı zaman, varlığın yaklaşık 5.000 $’dan işlem gördüğü Mart 2020’deydi. Sonuç olarak, Bitcoin, 2021’in sonunda yaklaşık 69.000 $ ile tüm zamanların en yüksek seviyesi ile sonuçlanan bir ralli başlattı.

Bitcoin gökkuşağı grafiği. Kaynak: Blockchain Merkezi

Yükseliş eğiliminin başlangıcında, gökkuşağı grafiği aynı zamanda Bitcoin ‘HODL’ durumunun, varlığın 86,151 dolardan işlem gördüğü yıl sonunda başlayacağını gösteriyor.

Gökkuşağı grafiği uyarısı

Gökkuşağı grafik bantlarının geçmiş performanslara daha iyi uyması için zaman içinde ayarlandığını belirtmekte fayda var. Aynı zamanda, renk bantları sadece logaritmik regresyonu takip eder ve bilimsel temelin bir parçası değildir. Özellikle, grafiğin yaratıcıları, bunun Bitcoin’in gelecekteki potansiyel performansına bakmanın eğlenceli bir yolu olduğuna dikkat çekiyor.

Bu arada, Bitcoin son yedi günde bir miktar istikrar kaydetti. Basın zamanında, varlık yaklaşık %2 haftalık kazançla 19.511 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

CoinMarketCap verilerine göre, varlığın yaklaşık 374,14 milyar dolar olan piyasa değerinde de istikrar yaşandı.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorum yapın