Hepsiburada indirim kodu nasıl alınır? Ucuza ürün alma 2022

Dijital dönüşümün lokomotifi konumundaki internetin en büyük hediyelerinden biri de e-ticaret siteleri diyebiliriz. Artık tüm alışverişlerimizi evden çıkmaya gerek kalmadan bu tür platformlardan yapmaya başladık. Bu sayede mağaza mağaza gezerek belki hiçbir zaman bulamayacağımız ürünlere tek bir aramayla ulaşmaya başladık.

Ülkemizde e-ticaret denince akla ilk gelen platformlardan biri de Hepsiburada. Ev sahipliği yaptığı binlerce ürünle müşterilerine hizmet vermeye son hız devam eden platformda kullanıcılara indirim kodu ve kuponu gibi kolaylıklar da sunuluyor. Peki Hepsiburada indirim kodu nasıl alınır? Yazımızda anlattık…

Hepsiburada indirim kodu alma işlemi – Ucuza ürün alma 2022

Çip krizi, pandemi ve ülkemiz özelinde artan döviz kuru nedeniyle artık bir ürün satın almadan önce iki kez düşünüyoruz. Bu nedenle alacağımız ürünün kalitesinden çok uygun fiyatlı olmasına dikkat ediyoruz.

e-ticaret sitelerinde müşterilerin alışverişlerinden kazançlı çıkabilmesi için bazı yöntemler mevcut. Bunlara hediye çeki ve indirim kodlarını örnek gösterebiliriz. Bu sayede ilgili ürünün fiyatından hediye çekinin ya da indirim kodunun tutarını düşerek daha uygun fiyatlı alabilme imkanımız oluyor.

Hepsiburada, bazı durumlarda müşterilerin hesaplarına alışverişlerden sonra olacak şekilde hediye çeki tanımlayabiliyor. Genellikle altın ve dijital ürünler haricinde geçerli olan hediye çeklerinin tutarı da değişkenlik gösterebiliyor.

Müşterilerin özellikle alışveriş sonrası Hesabım > Hediye Çeklerim > Aktif olanlar adımlarını izleyerek hesaplarına tanımlanan bir hediye çeki olup olmadığını kontrol etmesi de uygun fiyatlı bir ürün satın alabilmek için oldukça önemli.

Bunun yanı sıra indirim kodu kullanımından da bahsetmek gerek. Zira Hepsiburada başta olmak üzere birçok e-ticaret platformunda söz konusu kodlarla indirimli ürün alabilmek mümkün. İndirim kodlarını almak ise oldukça basit.

Adım 1: Kullanmış olduğunuz arama motoruna ”Hepsiburada indirim kodu” yazarak aratın.

Adım 2: Karşınıza e-ticaret platformları için belirlenen ve sürekli güncellenen indirim kodlarını tek elden kullanıcılara sunan birçok web sitesi çıkacaktır. Ancak burada dikkat etmeniz gereken bazı detaylar var. Sizden indirim kodları karşılığında herhangi bir ücret veya kişisel bilgi talep eden sitelerden uzak durun. Çünkü bu tür kampanyalar tamamen ücretsizdir.

Adım 3: Geçerlilik süresini ve kullanım koşullarını inceledikten sonra seçmiş olduğunuz indirim kodunu sepet sayfasındaki Hediye Çeki / İndirim Kodu seçeneğine tıklayarak ilgili bölüme yapıştırın.

Adım 4: İndirim kodunun kabul edilmesi halinde ürünün fiyatından kodun tutarını düşecektir.

Peki siz e-ticaret sitelerinde indirim kodu ve hediye çeki kullanıyor musunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Yorum yapın