Hackerlar MultiVersus’ta Rick Karakterine Erkenden Eriştiler

Geçen hafta San Diego’da gerçekleşen Comic-Con etkinliği sırasında Player First Games şirketi, Rick ve Morty’den Rick karakterinin MultiVersus’un ilk sezonuna bir oynanabilir karakter olarak 9 Ağustos’ta ekleneceğini duyurmuştu. Ancak yeni yaşanan bir hadiseyle oyuncuların oyunu hack’leyerek Rick’e erişebildiği öğrenildi.

Oyunun açık beta sürümünün yayınlanmasının ardından Twitch yayıncısı ConnorEatsPants, MultiVersus yayını sırasında bu olaya denk geldi. Yayıncı oyun ayarlarını değiştirdiği sırada lobisindeki diğer oyuncu ‘Rick and Morty’ dizisinden Rick Sanchez karakterini Connor’un karakterinin yanında gösterdi.

Rick karakteri normalde 9 Ağustos’a kadar açılmayacaktı

ConnorEatsPants, bu olaya denk gelen tek yayıncı değil, başka birçok yayıncı da oyunun yayınını yaparken lobilerinde Rick karakterine erişen diğer oyunculara rastladılar. Yukarıdaki videolarda olayın yaşandığı anları görebilirsiniz. Karakter normalde 9 Ağustos tarihine kadar erişilebilir olmayacaktı. Ancak görünüşe göre karakterin dosyaları oyuna çoktan eklenmiş.

Rick karakterinin beklenenden bu kadar erken ortaya çıkmasının geliştiriciler tarafından yapılan bir hata olup olmadığı şu anda belirsiz. Ancak MultiVersus hala erken erişimde olduğu için bilgisayar korsanlarının bu karakteri oyunlarına eklemeyi başarmış olmaları da olası.

Yorum yapın