Google Pixel Fold yaklaşıyor! çıkış tarihi, fiyatı, özellikleri ve dahası

Rekabetin üst düzey olduğu akıllı telefon dünyasının son dönemdeki en büyük trendlerinden birisi de katlanabilir modeller oldu. Öyle ki birçok akıllı telefon üreticisi, bu doğrultuda çalışmalarını sürdürüyor. Katlanabilir akıllı telefon dünyasına henüz adım atmayan Google, ilk modeli için çalışmalarını sürdürüyor.

Google Pixel Fold, Mayıs 2023’te sahne alacak

Google, uzun bir süredir katlanabilir akıllı telefon modeli üzerinde çalışıyor. Hal böyle olunca cihaza ilişkin sızıntı bilgiler de artmış durumda. İlk başlarda modelin bu yılın son çeyreğinde gelmesi bekleniyordu. Ancak beklenen gerçekleşmedi ve 2023’e sarktı.


Kaynak: FrontPageTech

Son gelen bilgilere bakılırsa Google Pixel Fold, en geç Mayıs 2023’te tanıtılacak. Bilindiği üzre Google her yılın Mayıs ayında I/O konferansı düzenliyor. Öyle ki model, muhtemelen bu etkinlikte tanıtılacak. Cihazın fiyatı ise bir hayli yüksek olacak. FrontPageTech’e göre Google Pixel Fold, Galaxy Z Fold 4 ile tamamen aynı fiyat olan 1.799 dolardan sahne alacak.

Ortalama 800 nit parlaklığa sahip olacağı belirtilen ekran, 1200 nit maksimum parlaklık sağkayabilecek. Ek olarak ekranın 120Hz yenileme hızını destekleyeceği tahmin ediliyor. İç ekran, 1840 x 2208 piksel (5:6 en boy oranı) çözünürlüğü destekleyecek. Ekranın 7.58 inç boyutlara sahip olacağı belirtiliyor.

Google katlanabilir telefonunun işlemci koltuğunda, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’da bulunan Tensor G2’nin yer alması bekleniyor. Ayrıca Pixel Fold’un 12 GB RAM’e sahip olabileceğini ve 128 GB’tan başlayan depolama seçenekleri sunabileceğini belirtelim. Batarya tarafı ise henüz bilinmezliğini koruyor.

 Android modellerle ilgili haberleriyle ünlü Kuba Wojciechowsk, cihazın kamera detaylarını paylaştı. Buna göre Pixel Fold 64 megapiksel Sony IMX787 ana kamerası, 10 megapiksel telefoto ve 12 megapiksel ultra geniş kamerası solacak. FrontPageTech, arkadaki üç kameranın yanı sıra, Google Pixel Fold’un iki ek 9.5MP kameraya sahip olacağını bildirdi

Yorum yapın