Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’tan yardım kampanyası

Merkez üssü Kahramanmaraş ve çevre illerde etkilenen depremzedeler için Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray yardım toplayacaklarını ve çalışma başlattıklarını resmi internet sitelerinden duyurdu.

FENERBAHÇE YARDIM ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Fenerbahçe Kulübü, yaşanan depremin ardından bölgeye yardım için çalışmaların başladığını bildirdi. 

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklama şu şekilde:

“Kahramanmaraş başta olmak üzere Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Şanlıurfa ile birlikte birçok ilimizde hissedilen ve tüm Türkiye’yi hüzne boğan deprem felaketi sonrasında Kulübümüz adımlar atmak için hazırlanıyor. Türkiye’nin en büyük ’Sivil Toplum Kuruluşu’ olarak bugüne kadar ülkesinin, vatandaşının yanında olan Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bugün yaşanan milli felaket karşısında en faydalı adımı atmak için çalışmalara ivedilikle başladık. Yapılacak görüşmeler neticesinde belirleyeceğimiz eylem planıyla afet bölgelerindeki vatandaşlarımızın yanında olacağımızı belirtiyoruz.”

GALATASARAY İHTİYAÇ LİSTESİ OLUŞTURDU

Sarı-kırmızılılardan yapılan paylaşımda ise, “GALATASARAY Spor Kulübü olarak merkezi Kahramanmaraş olan ve tüm ülkemizi etkileyen depremle ilgili gelişmeleri üzülerek takip etmekteyiz. AFAD iş birliğinde resmi derneklerimiz, spor okullarımız ve taraftar grubumuz vasıtasıyla Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu ve Taçspor Tesisleri’nde toplanacak yardımlar ihtiyaç olan bölgelere ulaştırılacaktır” denildi.

İhtiyaç listesi şöyle:

1 – Çadır İçi Soba
2 – Uyku Tulumu
3 – Standart ve Termal Battaniye
4 – Cep Isıtıcısı
5 – Yedek Şarj Üniteleri ve Powerbank
6 – Termal İçlik (Bebek/Çocuk/Yetişkin)
7 – Kışlık Eldiven/ Bere/ Atkı (Bebek/Çocuk/Yetişkin)
8 – Polar Battaniye, Polar Ara Katman
9 – Kalın Kazak
10 – Kışlık Bot (Yetişkin/Çocuk)
11 – Kışlık Çorap
12 – Bebek Maması
13 – Hijyen Malzemeleri
14 – El Feneri ve kalem pil

BEŞİKTAŞ’IN AÇIKLAMASI

BEŞİKTAŞ, yardıma ilişkin açıklamasında, “Kulübümüz, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve çevre illerde de hissedilen depremden etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını sarmak üzere yardım kampanyası düzenleyecektir. Düzenlenecek yardım kampanyasıyla ilgili detaylar önümüzdeki süreçte kamuoyuyla paylaşılacaktır. Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem sonucunda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz.” İfadelerini kullandı.

 

Yorum yapın