Facebook’ta giriş yapmadan arama nasıl yapılır?

Facebook, dünyanın her yerinden insanlarla iletişim kurmak için harika bir kaynaktır. Bazı insanlar bunu yalnızca etkileşimler ya da yeni arkadaşlar edinmek için kullanırken bazıları da iş amaçları için kullanıyor.

İnternet kullanan pek çok kişinin birkaç istisnai durum dışında bir Facebook profili vardır. Ancak bu durumda bir Facebook hesabı olmayan ya da bir hesap oluşturmak istemeyen kişilerin giriş yapmadan nasıl arama yapacağı merak konusu oluyor. Facebook’a giriş yapmadan arama işlemini gerçekleştirmenize yardımcı olacak birkaç seçenek vardır.

Facebook’ta giriş yapmadan arama nasıl yapılır?

Facebook hesabı olmadan resimlerin görüntülemek ve arama yapmak, yalnızca web tarayıcıları aracılığıyla gerçekleşiyor. iOS uygulaması ya da Android uygulaması size bu şansı tanımaz. Bu yazımızda giriş yapmadan nasıl arama yapacağınızın yollarını gösterdik.

Sosyal arama aracını kullanın

Eğer giriş yapmadan nasıl arama yapacağınızı bilmiyorsanız “Social Searcher”ı kullanabilirsiniz. Bu görsel paylaşım hizmeti Facebook için Web tabanlı bir arayüzdür. Kullanıcı adları ve etiketler aracılığıyla Facebook hesaplarında arama yapmanızı sağlar. Aynı zamanda fotoğraflara erişmek için bir hesabınızın olması gerekmez.

Kullanıcı adını tarayıcıya yapıştırın

Facebook’u görüntülemenin ve hesapları olmayan kişilerin profillerine bakmanın bir başka yolu, doğrudan profillerine bir bağlantı yapıştırmak için tarayıcınızı kullanmaktır. Her Facebook hesabının bağlantısı vardır. Bu, insanların profillerini doğrudan bağlantı üzerinden ziyaret edebileceğiniz anlamına gelir. Bunun için arama yapmak istediğiniz kişinin adını yazarak sonuna “Facebook”u eklemeniz gerekir.

Kişileri arayın

Bu yöntem için kişinin adını Facebook kelimesiyle birlikte Google’da arayabilirsiniz. Bu yöntemin diğerlerinden daha iyi olmasının nedeni, profiline göz atmak için kişinin kullanıcı adını bilmenize gerek olmamasıdır.

Bir Facebook profiline erişiminiz yoksa, birinin adını bilmiyorsanız, bir Facebook profilini ziyaret edebilirsiniz. Bunun yanı sıra oradan birinin adını aratarak o kişinin çıkıp çıkmayacağını görebilirsiniz. Eğer kişinin kullanıcı adını bilmiyorsanız rastgele bir Facebook profilini ziyaret edin ve oradan arama çubuğunu kullanın.

Neden hesap olmadan Facebook’a bakılmıyor?

Bir hesap olmadan Facebook profillerine bakabilirsiniz. Ancak platform ve profille ilgili daha detaylı bilgilere ulaşmak için giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yapmadan arama yapmak ve profile bakmak istiyorsanız sunduğumuz bu yöntemlerle isteğinizi geçekleştirebilirsiniz.

Yorum yapın