Elon Musk: “Tesla’nın Değeri, Apple’ı İkiye Katlayabilir!”

Geçtiğimiz yıl ekim ayında 1 trilyon dolar değeri aşan, günümüzdeyse 695 milyar dolar değere sahip olan Tesla, halen en değerli otomobil şirketlerinin arasında bulunuyor. Tesla’nın gelecekteki değeri, Elon Musk’ın tahmin edilemezliğinden dolayı pek de kestirilemezken bugün Musk’tan önemli bir açıklama geldi.

Tesla’nın kurucusu Elon Musk, şirketin 3. çeyrek raporunu yayımladıktan sonra düzenlenen konferans görüşmesinde şirketin Apple’dan daha değerli olabileceğini paylaştı. Bununla birlikte şirketin yakın zamandaki planından da bahsetti.

Tesla, hisselerini geri almaya başlayacak:

Elon Musk, şirket yönetiminin hisse geri alma programını görüştüğünü ve 5 ila 10 milyar dolarlık hisseyi geri satın alma konusunda anlaşmaya vardığını açıkladı. Geri alımın sonrasında devam edeceğini de belirten Musk, planın tam olarak netleşmediğini de paylaştı.

Öte yandan Musk, Tesla’nın değeri hakkındaki yeni hedeflerini şu şekilde paylaştı:

“Şimdi, Apple’ın mevcut piyasa değerini çok aşabileceğimizi düşünüyorum. Tesla’nın Apple ve Suudi Aramco’nun toplamından daha değerli olması için bir yol görüyorum.”

Apple, günümüzde 2,3 trilyon dolar değere sahipken Saudi Aramco ise 2 trilyon dolar değer taşıyor. Yani Elon Musk’ın açıklamasına göre Tesla’nın değeri, 4,3 trilyon doları bile aşabilir. Tabii bu cesur açıklamanın ne kadar karşılık bulacağını ancak bekleyerek göreceğiz.

Yorum yapın