Deprem bölgesinde üniversitelere ara

YÖK alınan kararla ilgili yaptığı açıklamada; “Kahramanmaraş, Adana, Malatya, Adıyaman, Hatay, Şanlıurfa, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Osmaniye illerindeki yükseköğretim kurumlarımızda ikinci bir duyuruya kadar eğitim öğretime ara verilmiştir” ifadelerini kullandı.

İKİ HAFTA SINAV VE DEVAM KOLAYLIĞI

Üniversitelilere afet sonrası sınav ve devamlılık konusunda kolaylık tanınacağını ifade eden açıklamada ise şu cümlelere yer verildi: “ Bu bölgede yaşayan ve diğer illerdeki üniversitelerde öğrenim gören öğrencilere 6-17 Şubat 2023 tarihleri arasındaki sınav ve devam konularında gerekli kolaylıklar sağlanacaktır.

Söz konusu illerdeki üniversitelerin tıp fakültelerinin 6. sınıfları ile diş hekimliği fakültelerinin 5. sınıfları bu karar kapsamı dışındadır. Bölge ve civar illerdeki üniversite hastanelerimizin acil ve yoğun bakım birimleri vatandaşlarımızın hizmetine açık olup, kapasitelerinin artırılmasıyla ilgili gerekli tedbirler alınmıştır”

ÖNCE HASAR TESPİT YAPILACAK
Bu illerdeki yükseköğretim kurumlarının bulunduğu kampüslerde hasar tespit çalışmalarının tamamlanmasının ardından eğitim öğretime başlanması konusunda ayrıca açıklama yapılacak.

Yorum yapın