Casper garanti sorgulama nasıl yapılır?

Teknolojik ürünler hayatımızda oldukça önemli bir yer tutuyor. Bu ürünlerin kullanımında yapılan tek bir dikkatsizlik büyük maddi sonuçlara neden oluyor. Cihazlarda meydana gelen arıza durumunda işin içine her cihaz için belirlenen garantiler giriyor. Ancak pek çok marka kullanıcılarına garanti hizmeti sunmuyor.

En çok tercih edilen teknoloji markalarından olan Casper ise meydana gelebilecek herhangi bir arıza durumunda kullanıcılara garanti hizmeti sağlar. Casper cihazının garanti kapsamında olup olmadığını bilmeyenler için ise garanti sorgulama işlemi yer alıyor. Peki Casper garanti sorgulama işlemi nasıl yapılır? İşte detaylar…

Casper garanti sorgulama nasıl yapılır?

Casper cihazlarınızda garanti sorgulama işlemini gerçekleştirmek için ilk olarak Casper’ın resmi sitesine gitmeniz gerekiyor. Sitede karşınıza kolay şekilde işlem yapabileceğiniz bir sistem çıkar. Burada “Ürün Sorgula” yazısının altındaki kutucuğa cihazınızın seri numarasını yazmalısınız. Yapacağınız bu işlem garanti sorgulama için yeterli olur. Sorgulama işlemini yaptıktan sonra ekranınızda garanti süreci hakkında merak ettiğiniz bilgileri bulabilirsiniz.

Ancak bazı kişiler cihazın garanti sorgulaması için seri numarasını bilmiyor. Bu numara sayesinde ürününüzün Casper ağında garanti sürecinde olup olmadığını size gösterir. Seri numaraları genellikle ürünün altında ‘Seri Numarası‘ ya da ‘S.N.‘ şeklinde yer alır. . Eğer seri numarayı bulamıyorsanız ya da ürünün seri numarası silinmişse Casper’ın kendi sitesinden “Seri Numaramı Bul” işlemini yapabilirsiniz.

Casper garanti süresi uzatılıyor mu?

Casper ürünlerinin garanti süreleri, satış faturası tarihinden itibaren başlıyor. Ancak ürünlerin garanti süreleri farklılık gösterir. Bundan dolayı da ürün alırken ürünün garanti süresi hakkında da bilgi almanız gerekiyor. Aynı zamanda ürün alımı sırasında standart olan garanti süresini uzatmak için yetkili kişilerle görüşebilirsiniz. Ancak ürünü aldıktan sonra garanti süresini uzatmanız mümkün değil.

Casper tarafından sunulan bu hizmet sayesinde kullanıcılar, ürünlerinin garanti süresini hesaplamak zorunda kalmıyor. Garanti süresi içerisinde olan ürünlerde oluşan arızalar servislerde ücretsiz bir şekilde onarılıyor. Garanti hizmetinden ücretsiz bir şekilde faydalanmanız için ise garanti şartlarını bozmamanız gerekiyor. Bu durumda da garanti kapsamı dışında yapacağınız işlemlerden ve müdahalelerden kaçınmanız gerekiyor.

Yorum yapın