BluTV üyeliği nasıl yapılır? İşte fiyatı ve kayıt rehberi (2022)

JustWatch verilerine göre yüzde 42’lik pazar payı ile Türkiye’nin en büyük video akış platformu unvanına sahip BluTV, pandemi nedeni ile evde kaldığımız iki yıllık dönemde kullanıcı sayısında büyük bir artış yaşadı. En yakın takipçisi Netflix’e yüzde 12’lik fark atmayı başaran platform, bünyesinde barındırdığı yüzlerce film ve özgün dizi içerikleri ile üyelerine hitap etmeye devam ediyor. Peki BluTV üyeliği nasıl yapılır? Abonelik ücretleri ne kadar? Yazımızda anlattık…

BluTV üyeliği nasıl yapılır?

BluTV platformuna üye olmak oldukça basit. Burada kullanıcılara BluTV web sayfası ve mobil uygulaması üzerinden Google, Facebook, Apple kimliği ve e-posta adresi ile kolaylıkla üye olma imkanı sağlanmış. Belirtilen seçeneklerden biri ile platforma üye olduktan sonra ise geriye kredi veya banka kartı ile üyelik ücretini ödeme işlemi kalıyor.

Üye olduğunuz kullanıcı bilgileriyle sisteme giriş yaptığınız ilk anda karşınıza bir ödeme ekranı çıkacak. Burada sizlere yıllık veya aylık abonelik isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Yıllık aboneliklerde ücretlerin biraz daha uygun olduğunu belirtmekte fayda var. Birini seçerek gerekli kart bilgilerini girdikten hemen sonra BluTV içeriklerine erişim sağlayacaksınız.

BluTV abonelik ücretleri ne kadar?

BluTV abonelik ücretlerine geçmeden önce kullanıcılara sunulan ücretsiz deneme imkanından bahsedelim. Kullanıcılar, web sayfası veya mobil uygulama üzerinden oluşturulan yıllık üyeliklerde 7 günlük bir ücretsiz deneme imkanına sahip oluyor. Ödemeler, 7 günlük ücretsiz deneme süreci bittikten sonra tahsil edilmeye başlanırken, aylık üyeliklerde ise böyle bir durum söz konusu olmuyor.

Daha önce aylık üyelik satın alan, ancak karar değiştirerek yıllık tarifeye geçiş yapan kullanıcıların 7 günlük ücretsiz deneme hakkı bulunmuyor. Bu durumun kötüye kullanımını engellemek amacıyla ücretsiz deneme hakkından sadece bir kere yararlanılabildiğini belirtelim.

BluTV abonelik ücretleri ise şu şekilde;

  • BluTV aylık üyelik ücreti; kredi/banka kartı kullanılarak yapılan ödemelerde 29,90 TL. Apple uygulama içi ödeme seçeneği kullanılarak yapılan ödemelerde ise 29,99 TL.
  • BluTV yıllık üyelik ücreti; kredi/banka kartına ücreti 190,80 TL‘dir. Dilerseniz, kredi kartınız ile 15,90 TL x 12 taksit yapabilirsiniz. Apple uygulama içi ödeme seçeneği kullanılarak yapılan yıllık ödemeler ise 233,99 TL‘dir. Dilerseniz, Apple uygulama içi ödeme ile 19,50 TL x 12 taksit yapabilirsiniz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce BluTV‘nin abonelik ücretleri uygun mu? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Yorum yapın