Binance para yükleme işlemi nasıl yapılır?

Özellikle kripto-para piyasası ile ilgili gelen son yönetmelik değişiklikleri sonrası, kullanıcılar Binance TR hesaplarına nasıl para gönderebileceklerini merak ediyorlar. Bu yazımızda sizler için Binance hesabınıza nasıl para gönderebilirsiniz, gönderim yaparken nelere dikkat etmeniz gerekiyor gibi sorulara yanıt arayacağız.

Adım adım Binance TR hesabına para yükleme

Öncelikle Binance hesabınıza TL cinsinden para göndermek için kullanabileceğiniz en basit ve güvenilir yöntem, Binance TR üzerinden alacağınız size özgü IBAN numarasına bankanız aracılığıyla gönderim sağlamaktır. Sizler için bunu gerçekleştirmek adına yapmanız gereken adımlara değiniyoruz.

İlk olarak buraya tıklayarak BinanceTR’nin ana sayfasına gidin ve gerekli güvenlik adımlarını geçerek siteye giriş sağlayın. Bu aşamada sol üstte yer alan panelde, Yatırma butonuna tıklayarak hesabınıza para yatırabileceğiniz sekmeye gidelim.

Yukarıdaki görselden de görebileceğiniz üzere BinanceTR size öncelikle 7/24 aktarım yapabileceğiniz bankaları gösterecektir. Ziraat Bankası, Akbank, VakıfBank ve Fibabanka aracılığı ile yaptığınız gönderimlerde mesai saatleri gözetmeksizin, tutar anında hesabınıza geçecektir.

Diğer bankalarda ise yatırdığınız tutar, mesai saatleri geldiğinde hesaba geçiyor. Bir başka önemli unsur da ATM veya kredi kartı kullanmamanızdır. Bu tip transferlerde gönderici bilgilerini teyit etmek mümkün olmadığından, Binance TR bu gönderim yöntemlerini kabul etmemektedir.

Burada dilediğiniz bankayı seçtikten sonra gelecek olan sayfanın hemen altında gönderim yapabileceğiniz IBAN numarası yer almaktadır. Burada dikkat etmeniz gereken şey ise bir başkasının hesabından gönderilen tutarın hesabınıza geçmeyecek olmasıdır. Örneğin eşiniz, babanız veya bir başka yakınınızın hesabından para gönderimi sağlarsanız, bu tutar BinanceTR’ye ulaşmaz. Yapmanız gereken kendi adınıza kayıtlı bir banka hesabından, kendi BinanceTR hesabınıza gönderim sağlamaktır.

Burada not aldığınız IBAN adresine EFT/Havale yaptıktan sonra tek yapmanız gereken kısa bir süre beklemek. Bir süre sonra gönderdiğiniz tutar hesabınıza işlenecektir. Peki sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın