Bilgisayarınızın sesini arttırmak için en iyi uygulamalar

Çoğu kişi bilgisayardan dizi, film veya video izlediğinizde ya da müzik dinlediğinizde bilgisayarınızın sesinin az çıkmasından rahatsızlık duyabilirsiniz. Aynı zamanda günümüzde genellikle yeni model bilgisayarların ses kalitesinin eski modeller kadar iyi olmadığını görmek mümkündür. Bu nedenle diğer bilgisayar modelleriyle aynı hissi elde etmek için bir ses geliştiricisine ya da uygulamaya ihtiyacınız olur.

Bu tarz durumlarda ise bilgisayar kullanıcılarının aklına laptop ses yükseltme programı geliyor. İşinize yarayacak uygulama ve programlar, cihazınızın sesini arttırarak sizlere keyifli dakikalar sunuyor. Bu yazımızda da kaliteyi bozmadan ses seviyesini üst düzeye çıkarmak isteyenler için en iyi uygulamaları derledik.

Bilgisayarınızın sesini arttıracak en iyi uygulamalar

Ses arttırıcı uygulamalar, sesin kalitesini ve seviyesini yükseltmeye yardımcı olur. Aynı zamanda ses efektlerini de geliştirir. Bu uygulamalar sayesinde ek hoparlör almanıza gerek kalmıyor. Hoparlör yerine tercih edeceğiniz uygulamalar ses seviyesinin en iyi şekilde yükselmesini sağlar.

FxSound

En iyi ses arttırıcı uygulamalar arasında olan FxSound, sizlere yardımcı olacak ön ayarlara sahiptir. Uygulamanın en önemli özelliklerinden biri ihtiyacınıza göre özel efektler oluşturabilirsiniz. Hem ücretli hem de ücretsiz sürümü olan uygulama, ücretli sürümü için kullanıcılarına 7 günlük ücretsiz bir deneme sunar.

Fidelizer

Özellikle müzikseverler işin geliştirilen Fidelizer hem ücretli hem de ücretsiz sürümler sunar. Uygulama, Spotify, Youtube ve daha önce yüklemiş olduğunuz tüm müzik uygulamalarıyla uyumludur. 7 ayrı ses profili arasından da seçim yapmanızı sağlar.

Breakaway Audio Enhancer

Kolay arayüzü ve nedeniyle oldukça tercih edilen bir ses arttırıcı uygulamadır. Breakaway Audio Enhancer, sesin bozulmasını önleyen tepe sınırlayıcılara sahiptir. Aynı zamanda ses seviyesini düzelterek ve ses performansını kontrol ederek inanılmaz bir müzik deneyimini sizlere yaşatır. Uygulama, Windows işletim sistemlerinin çoğuyla uyumludur.

AudioRetoucher

AudioRetoucher, daha çok acemi bilgisayar kullanıcıları için geliştirilen bir uygulamadır. Kolay ve sade bir kullanıma sahip olmasıyla ses arttırma işlemini hızlı bir şekilde gerçekleştirmek mümkündür.

Boom3D

Asıl olarak iOS ve Mac için tasarlanmış olan Boom3D, elde ettiği başarı sonucunda uygulamayı Windows 10 için ücretsiz bir ses arttırıcı olarak tanıttı. Kulaklıklar ile uyumlu olması uygulamanın dikkat çeken özelliklerinden biridir. Sahip olduğu algoritma sayesinde pek çok ayarı otomatik olarak yapar ve sizlere en iyi kaliteyi sunar.

Yorum yapın