Bayiler üzgün! Mercedes-Benz Türkiye’den çevrimiçi satış hamlesi

Otomobil dünyasında artan rekabet üreticilerin farklı çözümler ve servisler ile kullanıcıların karşısına çıkmasını zorunlu hale getirdi. Markalar arasındaki rekabetten en karlı çıkan üreticiler olurken, e-ticaretin hızlı arttığı günümüzde artık internet üzerinden araç sipariş etmekte bir trend haline gelecek. İnternet üzerinden satışta Tesla büyük bir rol oynarken, Mercedes-Benz ile bu markalara bir yenisi ekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde elektrikli tır modelini tanıtan Mercedes-Benz, rekabeti bir üst seviyeye çıkarmak için bir süredir test etmekte olduğu internet üzerinden sipariş sistemini herkese açmaya hazırlanıyor.

Mercedes-Benz internet üzerinden sipariş alacak

Bu sistemin ülkemizde de aktif hale getirilmesi beklenirken henüz marka tarafından paylaşılan bir tarih bulunmuyor. ShiftDelete.Net’in kurucusu Hakkı Alkan konu hakkında Twitter’da yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi;

Online sipariş sistemini en iyi şekilde kullanan Tesla’nın internet sitesine girdikten sonra istediğiniz aracı özelleştiriyorsunuz ve karşınıza 3 farklı ödeme seçeneği çıkıyor. Peşin ödeme ve kiralamanın yanı sıra kredi seçeneği müşterilere sunuluyor.

Tesla kullanıcıları, kiraladıkları aracı kiralama süresi sonunda satın alabiliyor. Şirket, kira süresinin sonunda kullanabilecek satın alma seçeneklerine kira sözleşmesinde yer veriyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın