Apple’dan iTunes Connect Kullanıcılarına ‘Yanlışlıkla’ Mail

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, geliştiricilerin içeriklerini platformlarda dağıtması için iTunes Connect isimli bir servisi kullanıcılarına sunuyor. Daha da açacak olursak iTunes Connect, sanatçıların, yazarların, prodüktörlerin ve daha fazlasının Apple platformlarında içerikleri için kullandığı uygulama yönetme bir hizmeti olarak nitelendiriliyor.

Şimdi gelen haberler ise iTunes Connect konusunda ilginç bir olayın yaşandığını ortaya koyuyor. Sosyal medya platformları üzerinden yapılan birçok paylaşım, Apple’ın kullanıcılara iTunes Connect banka hesaplarını güncellemeleri için e-posta gönderdiğini gösteriyor.

iTunes Connect kullanmayan kullanıcılara bile e-posta gönderildi

Dün yapılan paylaşımlara göre Apple, yanlışlıkla kullanıcılara banka hesapları konusunda e-posta gönderdi. Ayrıca, bu e-postaları alan bazı kullanıcıların hizmet aracılığıyla içerik dağıtmadığı; hatta bazılarının iTunes Connect’in ne olduğunu bile bilmediği aktarıldı. E-postalar ile ilgili kafa karışıklığı yaşayan kişiler, Twitter’dan paylaşımlarda bulundu.

Paylaşımlar incelendiğinde Apple’ın, “Size,iTunes Connect’teki banka bilgilerinizin geçersiz olduğu ve bilgilerin düzenlenerek borçlu olunan tutarın size başarılı bir şekilde ödenmesini sağlamak için ulaşıyoruz.” İfadeleri kullandığı görüldü.

Bunun yanı sıra gelen e-postalarda Apple Music ekibinin imzasının bulunduğu da görüldü. Bu da kullanıcının Apple Music içeriğine sahip bir sanatçı olduğunu gösterdi. Ancak e-postayı alan kullanıcılar bu tarz içeriklere sahip kişiler değildi. Bir kişi, “Görünüşe göre bir gecede müzisyen oldum” ifadelerini kullanarak durumu açıkladı. Ayrıca, e-postanın Apple sunucuları tarafından gönderildiği ve yaşananın teknik bir hata olabileceği de belirtildi.

Açıklamalara göre iTunes Connect’i kullanmayan kullanıcıların e-postayı görmezden gelmesi yeterli. Apple’dan henüz yanlışlıkla gönderilen e-posta ile ilgili resmi bir açıklama gelmediğini de belirtmeden geçmemek gerek.

Yorum yapın