Apple çalışanları kazan kaldırdı, sebebi ise çok enteresan

Amerikalı teknoloji devi Apple, her yıl gelirini arttıran ve son 10 yıldır dünyanın en değerli şirketi seçilen bir marka. Hal böyle olunca, bu şirkette yaşanan her gelişme haber dünyasının gündemine oturmayı başarabiliyor. Gelen son haberlerse, Apple’ın çalışanlarıyla karşı karşıya gelmesini konu ediyor. Bu karşı karşıya gelişin kökeninde yatan sebep ise müşteri memnuniyeti.

Bilindiği üzere Apple, geçtiğimiz günlerde geliştiricilere bir mail atarak bundan sonra App Store’da normalden daha fazla reklam gösterimi yapılacağı ve uygulamalarını da buna göre optimize etmeleri istenilmişti. Tabi bu haber çok hızlı bir şekilde yayıldı ve genel itibariyle de Apple’a karşı eleştiri olarak geri döndü.

Apple çalışanları kazan kaldırdı, sebebi ise çok enteresan

Ancak Amerikalı teknoloji devi, kendi çalışanlarından bu konuyla alakalı bir tepki görmeyi hiç beklemiyordu. Nitekim şirketin reklam departmanında çalışan mühendisler, bu yeni stratejisinin Apple’ın yıllardır oluşturduğu “önce kalite, önce müşteri memnuniyeti” algısına büyük zarar vereceğini belirterek, söz konusu tavırdan geri dönülmesini istedi.

Gerçekten de Apple, her ne kadar dünyanın en karlı şirketi olsa da, bir şekilde hep önce müşterisini düşünen bir firma imajı çiziyordu. Ancak şirketin reklam konusunda aldığı bu karar, yıllardır sürdürdüğü bu imajını fena halde çizebilir. Bakalım Apple gelen son tepkilerin ardından söz konusu planında bir değişikliğe gidecek mi?

Yorum yapın