Android 13 (Go Edition) Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

ABD merkezli teknoloji devi Google‘ın mobil cihazlar için tasarladığı son işletim sistemi Android 13 ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Şirket, düşük özelliklere sahip telefonlar için geliştirdiği Android 13 (Go Edition)‘ı resmen tanıttı. Bu işletim sistemi sayesinde Android 13’ün bazı özellikleri, giriş seviye telefonlara sunulmuş olacak. 

Google tarafından yapılan açıklamalarda, Android’in Go Edition sürümüyle çalışan 250 milyondan fazla cihaz olduğu ve bu cihazların sahiplerine en iyi deneyimi sunmak için özel bir çalışma yapıldığı ifade ediliyor. Bu bağlamda; Android 13 (Go Edition) için 3 ana kritere odaklanılmış. Bu kriterler; güvenlik, kullanılabilirlik ve özelleştirme. Gelin hep birlikte, tüm bu kriterler ışığında hazırlanmış olan Android 13 (Go Edition)’ın özelliklerine bakalım.

Sistem güncellemeleri, kullanıcıya doğrudan sunulacak

Google, Android telefonlar için sunulan önemli sistem güncellemelerini Google Play Store üzerinden sunmaya başlamıştı. Şimdi bu imkan, Android 13 (Go Edition) için de hazır duruma getirildi. Böylelikle Android güncellemeleri dışındaki önemli güncellemeler, Google Play üzerinden doğrudan kullanıcıya ulaşacak.  

Kullanıcılara özel “Keşfet” bölümü olacak

Android 13 (Go Edition), kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi amaçlayan yeni bir yapay zeka desteğine sahip. Bu yapay zeka, kullanıcıların makale ve içerik geçmişlerini takip edecek ve kullanıcının hoşuna gidebilecek yeni önerilerde bulunacak. Keşfet isimli yeni bir bölümde yer alacak bu önerilere ulaşmak için ana ekranı sağa kaydırmak yeterli olacak.

Material You tasarım dili de Android 13 (Go Edition)’da!

Google’ın Android 12 ile geçiş yaptığı “Material You” isimli tasarım dili, Android 13 (Go Edition)’da kullanıcıların beğenisine sunulacak. Kullanıcılar, bu yeni tasarım dili sayesinde telefonlarını özelleştirme imkanı yakalayacaklar. Böylelikle butonlardan tutun da arayüz renklerine kadar her şey, kullanıcının belirlediği şekilde olacak…

Android 13 (Go Edition)’a sunulan özellikler bunlarla sınırlı değil. Uygulama bildirim izinleri ve uygulama dili tercihleri gibi Android 13 ile tanıtılan bazı özellikler de Android 13 (Go Edition)’da yer alacak…

Yorum yapın