Analist, Boğa Koşusunun Eşiğinde Olan 9 Altcoin Paylaştı!

Yıkıcı Mayıs ve Haziran aylarından sonra Temmuz çoğu altcoin için yeşilde kapanıyor. Bu esnada, piyasanın en büyük kripto para birimlerinden Ethereum’un sadece 7 günde %50 yükseldiğini gördük. Sonuç olarak, kripto para piyasanın hala muazzam potansiyeller taşıdığı açık. Bu yazıda, analist Apoorva Bellapu’nun listesinden mevcut toparlanmayı boğa koşusuna çevirmeye hazırlanan altcoin’leri listeleyelim…

Büyük bir kırılmanın eşiğinde olan 9 altcoin

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH), bu başlıklı çoğu listenin ilk sıralarında yer almaktadır. Buna ek olarak, yatırım yapmaya değer kripto paralar listesinde ayrı bir yere sahiptir. Bunun nedeni Ethereum’un akıllı sözleşme yetenekleridir. Özellikle belirli koşullar sağlandığında otomatik olarak yürütülen akıllı sözleşmeler, analiste göre Ethrereum’un uzun vadede kalıcılığını sağlıyor.

Polkadot (DOT)

Polkadot’un tüm heterojen Blockchain ağlarını sorunsuz bir şekilde birbirine bağlama yeteneği, dikkatleri üzerine çekti. Polkadot ekosistemi üzerine inşa edilen yüzlerce projenin olmasının başlıca nedenlerinden biri de budur. Analist, ağın yerel kripto para birimi DOT’u ikinci sıra için tercih ediyor.

Cardano (ADA)

Cardano geçen yıldan bu yana etkileyici bir altcoin oldu. Bir süre içinde değerinde çarpıcı bir büyüme gördü. Daha kısa işlem süresi ve enerji tüketimi ile artık çok sayıda proje Cardano ağını tercih ediyor.

Solana (SOL)

Solana, yatırımcılar için büyük getiriler elde etmeyi başaran başka bir kripto para birimidir. PoS ve PoH mekanizmalarının bir karışımı ile çalışır. Burada, Solana’yı özel kılan şey; DeFi, merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) ve akıllı sözleşmeler alanında geri kalanını gölgede bıraktığı gerçeğidir.

Tether (USDT)

Tether piyasanın en büyük stablecoin’idir. Ağın yerel kripto para birimi olan USDT, her zaman 1 dolara sabittir. Bu nedenle kripto para piyasasının ne kadar volatil olduğu düşünüldüğünde birçok yatırımcı USDT’yi tercih etmektedir. USDT ayrıca, döviz yatırımı yapmak isteyen yatırımcılar tarafından da kullanılmaktadır.

Binance Coin (BNB)

Dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan Binance tarafından piyasaya sürülen BNB, kısa sürede Binance platformunda yalnızca alım satımları kolaylaştırmaktan, alım satım, ödeme işleme ve hatta seyahat düzenlemeleri için rezervasyon yapılabilen bir kullanım alanına genişledi. Analiste göre bahsetmeye değer olan şey, yıllar içinde değerinde önemli bir artış kaydetmesi.

XRP (XRP)

XRP, fiat para birimleri ve diğer büyük kripto para birimleri de dahil olmak üzere farklı para birimi türlerinin değişimini kolaylaştırma yeteneği nedeniyle her yerde geniş çapta tanınırlık kazandı. Ayrıca değerindeki artış, ne kadar potansiyele sahip olduğunun yeterince iyi bir kanıtı. Ancak, XRP’nin arkasındaki şirket uzun süredir SEC ile davalı. Bunun sonucu olarak fiyat 2020’den bu yana düşüşte.

Dogecoin (DOGE)

DOGE 2013’te piyasaya sürüldü ve o zamandan bu yana 10 kripto arasına yerleşti. Dogecoin kısa sürede tüm kripto para piyasasında lider kripto para birimlerinden biri haline geldi. Dallas Mavericks, Kronos ve SpaceX gibi büyük şirketlerin bu kripto para birimine güvendiği gerçeği çok şey anlatıyor. DOGE, genel olarak Elon Musk ile olan ilişkisiyle bilinir. 2021 boğasında sosyal medyadan aldığı hype sayesinde 0.7376 dolarla zirve yaptı.

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu, topluluk ve destekçi odaklı bir meme token’dir. Bu altcoin, Ethereum ekosisteminin güvenlik ve gelişmiş özelliklerinden yararlanır. Son zamanlarda, Shiba önemli bir büyümeye tanık oldu ve bu sayede ne kadar potansiyele sahip olduğuna ışık tuttu. Kriptokoin.com olarak Shiba’dan son gelişmeleri bu makalede aktardık.

Yorum yapın