Amazon indirim kodu nasıl alınır? Ucuza ürün alma 2022

Günden güne dijitalleşen dünyanın insan hayatını büyük ölçüde kolaylaştırdığı su götürmez bir gerçek. Bunlara insanların alışverişlerini evden çıkmalarına gerek kalmadan internet üzerinden yapabilmelerine imkan sağlayan e-ticaret platformlarını örnek gösterebiliriz.

e-ticaret kavramının ortaya çıkmasında aslan payı Amazon’a ait diyebiliriz. 1994 yılında kurulan platform, birkaç yıl önce Türkiye’de de faaliyet göstermeye başladı. Binlerce ürünü tek elden müşterilerine sunan platformda indirim kodu gibi kampanyalar da mevcut. Peki Amazon indirim kodu nasıl alınır? Yazımızda anlattık…

Amazon indirim kodu alma işlemi – Ucuza ürün alma 2022

Amazon başta olmak üzere e-ticaret platformlarının kullanımı, 2019’da patlak veren ve dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insanın ölümüne neden olan Covid-19 nedeni ile evde kaldığımız dönemde tavan yaptı. Bu sayede insan teması minimum seviye tutuldu ve vakaların kontrol altına alınmasına imkan sağlandı.

Tabii pandeminin yanı sıra çip krizi ve ülkemiz özelinde artan döviz kuru nedeni ile fiyatlar zirve yaptı. Bu nedenle artık bir ürün satın alırken, kalitesinden çok uygun fiyatlı olmasına dikkat ediyoruz. Durum böyle olunca hediye çeki ve indirim kodu gibi alternatif yolları aramaya başladık.

Amazon gibi e-ticaret sitelerinde müşterilerin alışverişlerinden kazançlı çıkabilmesi için bazı yöntemler mevcut. Bunlara promosyon kodlarını örnek gösterebiliriz. Bu sayede ilgili ürünü indirim koduyla daha uygun fiyatlı alabilme imkanımız oluyor.

Adım 1: Kullanmış olduğunuz arama motoruna ”Amazon indirim kodu” yazarak aratın.

Adım 2: Karşınıza e-ticaret siteleri için belirlenen ve belirli aralıklarla güncellenen indirim kodlarını kullanıcılara sunan bazı internet siteleri çıkacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken bazı detayların olduğunu da belirtelim. Zira indirim kodları karşılığında sizden herhangi bir ücret veya kişisel bilgi talep eden sitelerden kesinlikle uzak durun. Çünkü bu tür kampanyalar ve kodlar tamamen ücretsizdir.

Adım 3: Geçerlilik süresini, kullanım koşullarını ve güvenilirliğini kontrol ettiğiniz bir promosyon kodunu sepete eklediğiniz ürünü sipariş vermeden bir önceki aşama olan Siparişinizi Gözden Geçirin kısmındaki Hediye kartları ve promosyon kodları alanına yazarak ”Kullan” seçeneğine tıklayın.


Amazon ucuza ürün alma 2022

Adım 4: Bu aşamada Amazon, yazmış olduğunuz promosyon kodunu kontrol edecek ve geçerli olması halinde kodun tutarını ürünün mevcut fiyatından düşecektir.

Peki siz e-ticaret sitelerinde indirim kodu ve hediye çeki kullanıyor musunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Yorum yapın