Alicia Vikander Tomb Raider 2 Filminde Lara Croft Olmayabilir

Son gelen bilgilere göre, Alicia Vikander Tomb Raider 2 filmi kadrosunun dışında kalabilir. Dahası ise, devam filmi için yolun ilerisi epey karardı. Detaylar haberimizde.

Oyun serisinin sil baştan alınması sonrasında, yeni Tomb Raider filmi 2018 yılı içerisinde vizyona girmişti. Lara Croft karakterinin bu defa Alicia Vikander tarafından canlandırıldığı filmde, Tomb Raider (2013) ve Rise of the Tomb Raider oyunlarının bir araya getirildiği bir senaryo ile karşımıza çıkılmıştı. Birdenbire ortadan kaybolan babasının halen hayatta olup olmadığının cevabı arayan Lara, babasının en son görüldüğü Japonya açıklarındaki gizemli bir adaya geliyor ve bütün macera da bu şekilde başlıyordu.

Beklenen başarıyı sağlanamamış olsa da, finali itibarıyla bir devam filminin geleceğini öğrenmiştik. 2020 yılı içerisinde çekimlerine başlanacak olan filmin vizyon tarihi henüz belirsizliğini koruyor. İlk başta 19 Mart 2021 tarihine vizyona gireceği söylenmiş olsa da, sonradan COVID-19 nedeniyle ertelenmişti. Ancak durum daha da kötüye gidiyor gibi görünüyor.

The Wrap tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre MGM, Amazon tarafından satın alınmasının ardından filmlerin isim haklarını kaybetmiş. Şirketin bu yılın Mayıs ayına kadar Tomb Raider 2 ile devam etmek gerekiyormuş, ama şu anda her şey ortada kalmış durumdaymış.

Alicia Vikander Tomb Raider 2 Kadrosundan Çıkartılabilir

Raporun devamındaki bilgiler, Hollywood stüdyoları da film serisinin haklarını alabilmek için fiyat teklifi yarışına girdiklerine işaret ediyor. Gelecekteki Tomb Raider filmi tekrar bütünüyle sil baştan olacak iken, henüz oyuncu veya yönetmen seçimi söz konusu değilmiş. İçeriden bilgi aktaran kişiler tarafından söylenene göre de, Alicia Vikander’ın projeden çıkartılması durumu varmış. Ne var ki şimdilik resmi olarak teyit veya yalanlama söz konusu değil.

Bu ayın başlarında yapılan bir röportaj sırasında rolü hakkında konuşan Vikander, “Dürüst olmak gerekirse, bir başkasının elindeymiş gibi.” yorumunda bulunarak siyasilerin devam filminin geliştirilme sürecinin önünde durduklarını dile getirmişti.

2020 yılı içerisinde, Twitter hesabı üzerinden paylaşım yapan senarist Misha Green, çekimlere daha epey bir zaman olduğunu ama bizlere sunulacak olan senaryonun ilk taslağının hazır olduğunu müjdelemişti. Henüz filmin nihai ismi resmiyet kazanmış olmasa da, Tomb Raider: Obsidian olacağı öne sürülmüştü. Son yaşanan olaylar sonrasında, her şeyin değişmesi mümkün gibi görünüyor. Gelişmeleri takipte olacağız.

Yorum yapın