AirPods kulaklıklar, Android telefonda nasıl kullanılır?

Son zamanlarda yüksek bir satış rakamı elde eden Apple AirPods kulaklıklar, etkileyici özelliklere sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Bu ürünün sahip olduğu uzun pil ömrü ve gürültü engelleme özelliklerinden yararlanmak isteyen pek çok Android kullanıcısı vardır.

Her ne kadar AirPods kulaklıkları yalnızca iOS işletim sistemine uygun olduğu düşünülüyor olsa da yapacağınız birkaç ek adım sonucunda Android kullanıcıları da kullanabiliyor. Bu durumda ise Android kullanıcıları aklına “AirPods’u Android telefonda nasıl kullanabiliriz?” sorusu geliyor. Bu yazımızda da yapmanız gerekenleri açıkladık.

AirPods kulaklıklar Android telefonda nasıl kullanılır?

AirPods’lar, diğer Bluetooth cihazlarıyla aynı şekilde bağlanır. Bu işlemler için yapmanız gerekenler şu şekilde:

  • AirPods’larınızı sahip olduğu kutusunun içine koyun ve kutuyu açık tutun.
  • Ardından kutunun LED ışığı beyaz renkte yanıp sönene kadar arkasındaki düğmeye basın. Eğer AirPods Max’iniz varsa bunu yerine durum ışığı beyaz renkte yanıp sönene kadar gürültü kontrol düğmesine basılı tutun.
  • Sonrasında ise Android cihazınızda “Ayarlar”ı açın.
  • Bluetooth ya da bağlı cihazlar seçeneğine dokunun.
  • Yeni cihaz kısmında AirPods gözüktüğünde eşleştirmek için dokunun ve eşleştirin.
  • Tüm bu işlemler sonucunda Airpods kulaklıklar cihazınıza eşleşmiş olur.

Bağlantıyı kesmek istediğinizde ise AirPods’ları tekrara kutularına koyun ve kapatın. Tekrar kutusundan çıkardığınız zaman otomatik bir şekilde cihazınıza bağlanır.

Android’de hangi AirPods özellikleri devre dışı bırakıldı?

Android cihazlara bağlanıyor olsa da AirPods’lar Apple cihazlarıyla çalışacak şekilde hazırlanır. Bu bakımdan yalnızca iPhone, iPad ve Mac’lerle çalışacak özelliklere sahiptir. Bunlar içinde yer alan ilk özellik Siri’dir. Bir diğer özellik ise pil ömrünü kontrol etmedir. Bunların yanı sıra otomatik kulak algılama, cihazlar arasında otomatik geçiş ve AirPods’lara dokunmanın ya da basmanın ne yaptığını değiştirme gibi özellikler de vardır.

AirPods’unuza dokunarak ya da basarak müziği çalmaya veya duraklatmaya devam edebilirsiniz. AirPods Pro ya da AirPods Max’e sahipseniz, yine de gürültü önleme ve şeffaflık modlarını kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak bu özellikler baştan devre dışı kalmış olsa da bazılarını uygulamalar aracılığıyla yeniden etkin hale getirmek mümkündür.

Yorum yapın