1993 Toyota Supra Günümüzde Nasıl Görünürdü?

Toyota deyince akla gelen ilk otomobillerden birinin Supra olduğunu söylememiz yanlış olmaz. 90’lı yıllarda karşımıza çıkan Supra MK4 de bu aracın en sevilenlerinden biri. Günlük kullanımla performansı bir araya getiren model, ülkemizde pek olmasa da yurt dışında hâlen ikinci el pazarında öne çıkmaya devam ediyor.

Peki, bu efsanevi spor otomobil günümüze uyarlansa nasıl görünürdü? İşte bu soruya yanıtı teknolojinin yardımıyla eski otomobilleri günümüze uyarlayan The Sketch Monkey isimli YouTube kanalı verdi. 341 bin aboneye sahip olan tasarımcı, en son videosunda Supra MK4’ü yeniden tasarladı.

İşte 1993 Toyota Supra’nın günümüze uyarlanmış hâli:

Motor1’in haberine göre ünlü tasarımcı, diğer Supra modelleri ile karşılaştırıldığında daha agresif bir tasarıma sahip olan MK4’ün büyüsünün hem çevik hem de güçlü olmasında olduğunu söylüyor. Tabii ki bu Supra’nın tasarımının günümüz otomobillerine kıyasla biraz eski olduğunu söylemek de mümkün. Şu an piyasaya sürülen spor araçlar, bunlara oranla çok daha farklı tasarımlara sahip oluyor.

Videoda popüler YouTuber’ın, otomobilin güzelliklerini korumak için yalnızca tekerleklerde, aracın ön kısmında ve bazı küçük detaylarda değişikliklere giderek daha modern bir tasarım ortaya çıkardığını görüyoruz. Ayrıca tasarımcının aracı yeniden dizayn ederken daha keskin hatlara sahip olan şu anki Supra’dan ilham aldığını da söylemek mümkün.

Peki siz efsane modelin dijital olarak yeniden oluşturulan görünümü ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

The Sketch Monkey’e ait videonun tamamı:

 

Yorum yapın