1 Milyondan Fazla Tesla Geri Çağrıldı!

Zaman zaman araçlarında yaşanan sorunlarla gündeme gelen, hatta geçtiğimiz günlerde müşterilerinin greviyle karşılaşan Tesla, bugün ciddi bir sorunla tekrar önümüze geldi. Tesla, araçlarındaki otomatik camlarında yaşanan bir sorun nedeniyle bir milyondan fazla aracı geri çağırdı.

ABD Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği İdaresi tarafından paylaşılan duyuruya göre araçların camlarındaki sorun oldukça ciddi durumdaydı. Camların otomatik olarak kapanmasını sağlayan sistemin bir engelle karşılaştığında doğru şekilde çalışmayabileceği vurgulandı. Sorundan etkilenen araç sayısının ise 1 milyon 96 bin 762 olduğu açıklandı.

Kullanıcıların uzuvları cama sıkışabiliyor:

Söz konusu ‘engel’, sürücü veya yolcuların uzuvları olabilirdi. Bu durumda otomatik olarak kapanan camlar, yolunda bulunan uzuvları algılamayarak bunları sıkıştırabilir ve yaralanmalara yol açabilirdi. Tesla, söz konusu sorun için bulduğu çözümü de açıkladı.

İdare’nin paylaştığı detaylara göre şirket, araçlarını etkileyen bu ciddi sorunun önüne geçmek için tüm müşterilerine OTA (havadan programlama) yoluyla yazılım güncelleştirmesi yükleyecek. Söz konusu sorunun tüm Tesla modellerinde (Model S, Model 3, Model X, Model Y) görülebildiği paylaşıldı.

Yorum yapın